Jan Jaroměřský: Asi bych lhal, kdybych řekl, že to s Boleslaví není trochu speciální

31.03.2021 · Martin Stebel
Už v sobotu to znovu vypukne! Oceláři v nejkratším termínu poskočili do elitní čtyřky, ale nyní chtějí víc. Nejbližším protivníkem, který jim touží zkřížit plány, bude kolektiv z Mladé Boleslavi. Právě v klubu ze středočeského města, které tolik proslavila značka Škoda, kdysi v juniorském období hrával JAN JAROMĚŘSKÝ.

Od soboty vás čeká měření sil s Mladou Boleslaví. Jak vnímáš semifinálového soupeře?

Doufám, že to nebude trápení, i když dopředu se nedá nic předpokládat. Víme, jaký hokej Boleslav hraje a podle toho se na soupeře chystáme. Předpokládám, že to bude bruslivý a atraktivní hokej. Věřím, že s dobrým koncem pro nás.

Bruslaři ve čtvrtfinále razantně ukončili sezonu Pardubicím. V čem tkví největší síla soupeře?

Boleslav je nebezpečná v protiútocích, v mrštnosti, šikovnosti. My se ale jako ve všech zápasech soustředíme na vlastní výkon. V každém týmu najdete kvalitní hráče. Ve čtvrtfinále jsme museli chytat nějaké šikuly, teď zase jiné. Věřím, že je ulovíme a nepustíme. Musíme respektovat sílu každého soupeře, bude to ale hlavně o naší hře. Uděláme maximum proto, abychom na ně zvolili správnou taktiku.

Jako mladoboleslavský odchovanec zřejmě cítíš zvýšenou motivaci...

Asi bych lhal, kdybych řekl, že to není trochu speciální. Mám tam skoro veškeré příbuzenstvo, také manželka má v okolí Boleslavi rodinu. Strašně dlouho tam už ale nežiju, můj život se od juniorských let ubíral úplně jiným směrem. Mám tam rodinu a kamarády, někteří Boleslavi fandí. Určitě budu rád, když teď budou zklamaní, že vyhrajeme my. Že bych ale z toho měl být nějak nervózní, to určitě ne. Když chceme pomýšlet na titul, musíme porazit kohokoliv. Boleslav svou kvalitu má, ale to my také. Hrozně se na to těším, protože jsem se ještě nikdy v play off nedostal tak daleko. Pro mě to je výzva.

Předpokládáš tedy, že tvoje boleslavská rodina a kamarádi budou většinově přát Ocelářům nebo Bruslařům?

Nemůžu házet čísly. Co se týká nejbližší rodiny, tak ti pochopitelně fandí nám. Je škoda, že nemohou být toho součástí přímo na stadionech. V této fázi sezony to mrzí ještě víc, protože by to pro všechny bylo pěkné. Musíme se s tím ale smířit. Jsou totiž lidé, kteří jsou covidem daleko víc zasažení.

Je v současném kádru Bruslařů někdo, s kým jsi tam v juniorských letech hrával?

Myslím, že z těch dob, kdy jsem byl v Boleslavi, už asi nikdo pořádně hokej nehraje (směje se). Myslím, že ani ze současného kádru jsem nikoho jako spoluhráče nezažil. Abych se ale přiznal, moc detailně to nesleduju, připravuju se na nich jako na soupeře. Pokud vím, tak s žádným ze současných chlapců jsem nehrál, ani je blíže neznám. Když v sezoně hrajeme proti Olomouci, je to trochu jiné, tam naopak znám drtivou většinu kluků. Ale Boleslav pro mě už prakticky nemá žádné pouto.

S Brnem jste před čtvrtfinálovou sérii měli bilanci 4:0 na zápasy, teď je vzájemná statistika přesně opačná. Může to hrát roli?

Nemůžu mluvit za ostatní, v mojí hlavě to ale nehraje žádnou roli. Teď se začíná od nuly. Co bylo předtím, to se maže. Z porážek se můžeme maximálně poučit, dosavadní bilance ztrácí význam. Začíná nový boj, jsme na stejné startovní čáře. Kdo doběhne do cíle dříve, to se dozvíme v nejbližších dnech.