Jan Jaroměřský: Nikdy se nesmíme vzdávat!

27.11.2020 · Daniel Ježek
Špatný vstup do zápasu? Nevadí! Oceláři proti Liberci předvedli od druhé poloviny první třetiny skvělý výkon a zvítězili 6:4. Na výhře se krásnou bombou do vikýře podílel obránce Jan Jaroměřský, pro něhož to byla druhá trefa v barvách Ocelářů.

Prohrávali jste 0:2, navíc po dvou vlastních gólech.

To je sport, tohle se bohužel stává. Neměli jsme moc dobrý vstup do utkání, z toho to pramenilo. Liberec měl jasně navrch. Ty vlastní branky byly důsledkem našeho špatného vstupu do zápasu.

Co se vám v tu dobu honilo hlavou?

No že se musíme zvednout a zápas otočit, to je jasné. Že jsme si dali vlastňáky bylo v tu chvíli jedno, oni ty branky mohli dát jinak. Je skvělé, i s ohledem na další zápasy, že se nikdy nesmíme vzdát. Takhle by to mělo být pokaždé. Je super, že náš mančaft má na to se s takhle kvalitním soupeřem a po tak špatném zápasu nepoložit a otočit zápas na svou stranu. Ještě do konce třetiny jsme dokázali srovnat. Pak se náš výkon velice zvedl a zaslouženě jsme vyhráli.

Potvrdili jste si dobré rozpoložení a velkou sílu?

Od začátku sezony to je nějak vidět, že tento tým sílu má a dokáže hrát ofenzivně. Kdybychom prohrávali 2:0 deset minut před koncem, tak by to bylo o něčem jiném. Takhle ale zbývala ještě spousta času. Nikdy se nesmíme vzdávat. I kdybychom prohrávali o pět branek, tak musíme šlapat dál s tím, že ještě není nic ztracené a stále můžeme zvítězit.

Jak byste popsal svůj vikýř?

Povedlo se, mám radost. Je ale jedno, kdo ten gól dá. Pro nás je důležité vítězství. Mám radost, že jsem mohl pomoct brankou. Byla tam ale spousta kluků, kteří zblokovali velké množství střel a byli obětaví. Nedá se chválit jeden člověk, dík patří všem klukům v týmu.

Jak vnímáte hru a přínos Filipa Zadiny? Vypadá to, že soupeři na něj v každém utkání pořádají hon.

Je vidět, že ten chlapec, dnes narozeninový, má šikovné ruce a je rychlý. V zámoří toho hodně pochytil. Je pro nás důležitý, stejně tak jsou ale důležití i další hráči. Tomu nahánění se v podstatě ani nedivím, kdyby hrál proti mně, tak bych ho taky takhle naháněl. Platí to i pro jiné týmy, ve kterých jsou šikovní hráči. Je třeba jim věnovat zvýšenou pozornost.

Jste posledním týmem, který bodoval v každém zápase. Vnímáte tento fakt?

Tohle vůbec neřešíme. Ono by nám to mohlo stoupnout do hlavy, to by určitě nebylo dobře. Mrzí nás ztráta bodů v Pardubicích. Je skvělé, že jsme spoustu zápasů vyhráli. Dnes jsme ale do utkání vstoupili špatně, byla i spousta duelů, kdy jsme dali hodně branek a pak nepozorností o výsledek přišli. Je skvělé, že nějakou sérii máme, ale určitě bychom to neměli řešit. Čím déle se budeme snažit vyhrávat, tím to bude lepší. Nijak extra to ale neřešíme.

Pošesté jste dali v zápase šest branek, uklidňuje vás fakt, že soupeře dokážete přestřílet?

Super to je, když jich nedostaneme sedm, což se nám nedávno povedlo. V Olomouci jsem byl zvyklý na zápase se dvěma, třemi brankami. Trošku se mi lépe dýchá když vím, že chlapci umí dávat víc branek. Nesmíme usnout na vavřínech.

První z šesti domácích zápasů, je to velká výhoda?

Určitě ano. Domácí zápasy jsou výhodné v tom, že vás dopředu ženou fanoušci, což v dnešní situaci tak trochu odpadá. Nemusíme se nikam táhnout, nikam cestovat. Věřím, že dokážeme využít tuto výhodu i bez diváků. Doufám, že v neděli na vítězství navážeme.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary