Jozef Daňo se vrací zpátky pod Javorový

18.05.2020 · Dominik Stošek
Staronová posila mládežnických realizačních týmů je zpět. Rodák z Nitry a bývalý vynikající útočník JOZEF DAŇO, který mimo jiné v rámci své hráčské kariéry strávil v Třinci šest extraligových sezon, se po téměř dvouročním působení v partnerském Frýdku-Místku vrací zpátky na pozici sportovního manažera mládeže.

Pro objasnění situace: Jozef Daňo už na pozici sportovního manažera v třineckém klubu v minulosti působil. Zároveň stál také na juniorské lavičce coby asistent trenéra. Zvrat však přišel v sezoně 2018/19, kdy měl partnerský klub Frýdek-Místek menší herní krizi. Bylo jasné, že tehdejší situace potřebovala nový impulz, a tak došlo k rošádě trenérských dvojic. Trenéři Frýdku-Místku Juřík-Malík, kteří dovedli tento celek z druhé ligy do první, putovali na ocelářskou juniorskou lavici. Opačným směrem tehdy zamířilo trenérské duo Wojnar-Daňo.

Vítáme Vás po necelých dvou letech zpátky v Třinci. Jak byste zhodnotil své působení na trenérské lavici v partnerském Frýdku-Místku po boku Vlastimila Wojnara?

Děkuji. Necelé dva roky ve Frýdku-Místku byly pro mě a věřím, že i pro naší organizaci pozitivní. Mým cílem bylo pomoci Vlastovi (Vlastimilu Wojnarovi) jakožto asistent a z mého pohledu také pomoci klukům v přechodu z juniorky do Frýdku-Místku a hráčům ve Frýdku-Místku usnadnit přechod do A-týmu Třince. Doufám, že jsem v něčem Vlastovi a klukům pomohl.

V partnerské organizaci jste strávil něco málo přes rok. Rozšířil jste si své znalosti v oboru nebo jste spíše své bohaté zkušenosti předával dál?

Mně nešlo o to, abych si tam rozšiřoval znalosti, ale abych tam pomohl hráčům v přechodu do velkého hokeje. To byla moje priorita, chtěl jsem posloužit hokejovými radami.

Pro minimálně tuto sezonu se vracíte na post manažera mládeže, tedy na pozici, kterou jste v Třinci zastával před svým odchodem do Frýdku. Jak se těšíte?

Těším se na každý rok, kdy můžu být u hokeje, ať už jako manažer nebo trenér. Vyrůstal jsem na stadionu od svých pěti let a hokej je moje srdcovka. Jsem nadšený, že mohu být i nadále u hokeje, a hlavně v organizaci Třince, která je na vysoké úrovni.

V minulosti jste působil také jako generální manažer v Dukle Trenčín. V čem se podle Vás pozice generálního manažera a na druhé straně sportovního manažera mládeže nejvíce liší?

Největší rozdíl je asi v tom, že z pozice generálního manažera pracujete s hráči, kteří už jsou profesionálové, zatímco v roli sportovního manažera mládeže se profesionály teprve snažíte vychovat.

Co si od nové sezony pod Javorovým slibujete?

Především bych chtěl pomoct vychovat hráče pro naší organizaci, kteří by časem mohli hrát také v třineckém A-týmu.

Máte nějaké konkrétní cíle, kterých byste chtěl během nadcházející sezony dosáhnout?

V dnešní situaci bych si nejvíce přál, aby se všechny soutěže a turnaje mládeže rozjely v plánovaných termínech. U mládeže se v první řadě jedná o President Cup, který má už velmi slušnou značku turnaje. Důležité jsou děti, které přicházejí k hokeji. Pro nás je největší prioritou přilákat děti na zimní stadion.

Věděl jste v závěru vaší hráčské kariéry, že u hokeje budete chtít zůstat? Nebo jste si naopak říkal, podobně jako někteří hráči, že hokej už nechcete na delší dobu vidět?

V hokeji působím už šestatřicet let a neváhal jsem u něj zůstat i nadále. Pauzu jsem měl necelý rok, když jsem se z rodinných důvodů stěhoval z Trenčína do Třince. V té pauze jsem chodil na všechny zápasy Ocelářů v nové hale, kde jsem si hokej z pohledu diváka velmi užíval. Hokej je moje srdcová záležitost.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice