Jsem rád za gól, i když nakonec nebyl k ničemu, říká Martin Vágner

17.10.2010 · Adéla Maxianová
Nastoupil do utkání proti Plzni, přičemž do západočeské ČEZ arény přijel v třineckém dresu vůbec poprvé v extraligové soutěži. Martin Vágner dal ve 48. minutě svůj první letošní gól v dresu slezského týmu, kterým se Třinec přiblížil Plzni na dostřel.

Jak známo, Třinec nepatří k oblíbeným plzeňským soupeřem, zvlášť pokud přijede na její území. Hráči Ocelářů vyslechnou v Plzni spoustu nadávek, jejichž terčem se stává především brankář Vojtek. Martin Vágner prý tyto věci nevnímá. „Navíc soupeři se nadává všude,“ říká. „A já jsem v Třinci teprve první sezónu, ale opravdu se mi nadávky nebo posmívání nezdá nijak extrémní."

„Je mi jedno, kam jedeme. Nemám vyloženě oblíbeného nebo neoblíbeného soupeře ani stadion. Všude se snažím bojovat a hrát naplno,“ prozradil Martin Vágner s tím, že mu vůbec nevadí bouřlivé plzeňské prostředí. „Když chceme vyhrát ligu, a to my chceme, tak musíme porazit každého,“ dodal ještě a potvrdil tak vysoké třinecké ambice.

Nakonec se stal šestadvacetiletý obránce jediným střelcem svého týmu. „Můžu mluvit i o štěstí, hráli jsme čtyři na čtyři, dostal jsem přihrávku od Radka Bonka, vystřelil jsem a najednou se všichni radovali. Brankáři Plzně to propadlo někudy pod rukou, ani sám přesně nevím,“ popsal svůj zásah do černého Vágner. Hned o pár minut později inkasoval třinecký brankář potřetí a na tuto branku už hosté odpovědět nedokázali. „Jsem rád, že jsem ho dal, i když ve výsledku byl nakonec k ničemu,“ prohlásil po utkání zklamaně obránce Ocelářů.

Reputaci si mohou Oceláři po prohře na půdě dvanáctého týmu extraligy vylepšit už v úterý na domácím ledě, kde přivítají Vítkovice Steel. „Do dalšího zápasu půjdeme jednoznačně vyhrát,“ vyhlašuje bojovně Vágner. „Hlavně musíme zlepšit to, co se nám dnes nedařilo,“ ví ocelový obránce.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno