Junior Cedzo: Snažím se makat každý den

07.12.2022 · Šárka Kolková
Sedmnáctiletý útočník Adam Cedzo si do své první juniorské sezony přinesl z dorostu fantastickou fazonu. S třiceti body je aktuálně nejproduktivnějším hráčem týmu, v celkovém žebříčku mu patří pátá příčka. A v sobotu si talentovaný mladík poprvé zahrál taky za prvoligový Frýdek-Místek.

Kdy ses dozvěděl, že za Frýdek-Místek nastoupíš?

Na 100 % jsem věděl, že do zápasu zasáhnu, ve čtvrtek po tréninku.

Jak tě přijali kluci v kabině?

Myslím si, že skvěle. Snažili se mi pomoct jak na ledě, tak i  mimo něj.

Aktuálně jsi pátým nejproduktivnějším hráčem juniorské soutěže. Věřil jsi, že by povolání mohlo přijít?

Věřil jsem. Snažím se věřit neustále. Určitě mi k tomu velmi pomohly výkony v juniorech a jsem rád, že se mi v tomto období daří.

Jak svůj první zápas v seniorské kategorii hodnotíš?

Osobně jsem se cítil výborně. Velmi mi pomohli spoluhráči v lajně tím, že byli zkušení. Podpořili mě a dostal jsem i velký prostor.

Na ledě jsi strávil skoro 20 minut. Čekal jsi tolik prostoru?

Čekal jsem prostor, ale ne tolik. Bylo to určitě i tím, že v zápase bylo málo vyloučení.

V čem byl největší rozdíl oproti juniorské extralize?

Hokej byl mnohem vyspělejší a samozřejmě fyzicky náročnější. Hlavně v defenzivě.

Jak jsi vůbec spokojený se svými letošními výkony?

Jsem s nimi spokojený. Samozřejmě, vždy to může být lepší. Snažím se makat každý den a jsem rád, že mi tato část sezony vyšla.

Na čem bys chtěl ještě zapracovat?

Určitě na zakončení, bruslení a hře dozadu.

Dnes v 18:00 | Muži