Junior Filip Indrst: Kluci jsou adaptabilní, vytvoříme znovu silný tým

04.09.2019 · Šárka Kolková
Juniorský útočník FILIP INDRST promluvil o Světovém poháru, kterého se Oceláři nedávno zúčastnili a kde obsadili konečné sedmé místo. Nadějný forvard v rozhovoru mimo jiné prozradil, čím se třinečtí junioři v kabině hecují a jaké mají cíle do nové sezóny.

Jak hodnotíte výkon týmu v Soči?

Výkon našeho týmu nebyl špatný, ovšem nebyl ani takový, jaký bychom si představovali. Bylo to s námi jako na horské dráze. Měli jsme fáze hry, kdy jsme soupeře jasně přehrávali, ale bohužel pro nás i pár minut v každém utkání, kdy jsme dělali hloupé chyby a dostávali slepené góly, které nás stály zápasy.

Jaké zázemí pro vás bylo v dějišti turnaje připraveno?

Zázemí bylo parádní. Na JCWC jsem byl i minulým rokem a když jsem se dozvěděl, že tam poletíme znovu, těšil jsem se. Bylo o nás velmi dobře postaráno.

Do vašeho týmu přišlo několik nových hráčů, jak se sehráváte?

Po mistrovské sezóně nás mnozí vnímali jako na nejlepší klub v republice, hodně hráčů proto odešlo a možná ještě někdo nás opustí, s novými spoluhráči se proto počítalo. Co se týká sehranosti, nemyslím si, že na takové úrovni by se hráč neuměl přizpůsobit týmu a zapadnout do něj. Z mého pohledu jsou nové posily adaptabilní a společně s kluky z minulé sezóny vytvoříme znovu silný tým.

Jaké jsou vaše cíle před startem nové sezóny?

Upřímně řečeno, každý tým, který proti nám bude hrát, bude chtít úřadujícího mistra porazit. Z toho pohledu to bude nesmírně těžká sezóna. Záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme a jestli budeme hrát stejně jako minulý rok. Našim cílem je obhajoba titulu.

Národní tým poslouchá v kabině Michala Davida, A-tým poštu, jakou muzikou se vyhecuje třinecká juniorka?

Máme rádi různorodnost, ale jestli mám něco vypíchnout, jsou to Kabáti a Manowar - Warriors of the World.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice