Junior Geidl: V boji o play off musíme být zodpovědní a obětaví

02.03.2022 · Šárka Kolková
Juniorská nadstavba je v plném proudu. Minulý čtvrtek se Třinečtí střetli s Mountfieldem HK a Plzní. První duel se nevydařil a mladí draci prohráli 2:5. Ale indiáni si na dračí sílu nepřišli. Svěřenci trenéra Muchy se dostali do vedení, postupem času jej ale ztratili. V nájezdech se však štěstí přiklonilo na jejich stranu, vyhráli 5:4 a druhý bod připadl jim. Do příběhu vás zasvětí Nico Geidl, který se na důležité výhře podílel.

Třinečtí junioři určitě nepočítali s tím, že indiáni budou lehkým soupeřem. Modrobílý tým ovládl s 93 body základní část juniorské soutěžě. Proto je první krok nejdůležitější, a to Oceláři splnili. "Povedl se nám vstup do utkání, což je proti takhle silnému soupeři velmi důležité. První třetina byla z naší strany velmi dobrá. Po zbytek zápasu byl spíše aktivnější soupeř, ale i my jsme měli svoje šance. Je škoda, že se nám nepodařilo i přes vedení 3:0 a 4:2 vyhrát zápas v základní hrací době, ale dva body také bereme," neskrývá Nico Geidl, protože body budou rozhodovat i pro týmy, které se nacházející na třetí pozici, aby se mohly dostat do play off.

Nejtěžší částí zápasu byla rozhodně druhá dvacetiminutovka. Na brankáře Jakuba Klimka letělo dvacet střel, ale strážce třinecké brány svému týmu pomohl. "Byla velmi těžká, soupeř nás téměř celou třetinu tlačil. Podržel nás však výborný Kelímek, a v některých případech bylo tentokrát na naší straně i štěstí. Kelímek čapal opravdu fantasticky, máme dva výborné gólmany, kteří nás tuhle sezonu několikrát neskutečně podrželi. Věřím, že to tak bude pokračovat i nadále," říká k maskovaným juniorům.

Třetí třetina se z počátku jevila fantasticky, když mladý útočník navýšil skóre na 3:0. "Oskar mi poslal ideální nahrávku a mně se podařilo překonat přesouvajícího se brankáře." Ale svěřenci trenéra Muchy své vysoké vedení udržet nedokázali a Plzeň vyrovnala. "Závěr utkání se nám bohužel nepovedl. V novém roce už asi potřetí. Musíme si z toho vzít ponaučení, být zodpovědnější a obětavější, abychom nepřicházeli o cenné body," prohlásil k průběhu poslední třetiny.

Nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hráči s drakem na hrudi. "Vítězství je určitě velmi důležité, avšak oslavili jsme ho jako každé jiné a už se soustředíme na čtvrtek, abychom na toto vítězství navázali ve Zlíně," dodává třinecký útočník.

Řeč také přišla na nepovedené čtvrteční utkání v Hradci Králové. Domácí vyhráli 5:2. Ale je třeba zmínit, že tři hradecké branky padly v početních výhodách, však Oceláři nevyužili ani jednu přesilovou hru. "Soupeř sehrál svoje přesilovky výborně, zatímco nám se zrovna dvakrát nepovedly. Chyběla nám především častější střelba," řekl na adresu klubu z východních Čech.

Každá branka je důležitá, obzvlášť pro tohoto hráče. V sezoně 2018/19 a 2019/20 patřil k hlavním tahounům, neboť byl v obou ročnících druhý nejproduktivnější hráč týmu. "Věřím, že se to zlomí. Aktuální ročník pro mě není zrovna nejpovedenější, ale snažím se na to nemyslet, poctivě pracovat dál a věřím, že zase přijdou lepší časy." Ano, je důležité se nevzdávat. Navíc zkušenosti mu přinesl i zápas za partnerský Frýdek-Místek. "Zkušenost to byla samozřejmě dobrá. Zahrát si profesionální soutěž před fanoušky je vždycky zážitek," uzavírá Nico Geidl.

Dnes v 17:00 | Muži