Junior Gerych: Musíme zlepšit disciplínu, jinak jsme šikovný tým

03.11.2022 · Šárka Kolková
Junioři za sebou mají druhý soutěžní měsíc. V samotném závěru října vyjeli mladí Oceláři na led Sparty a Plzně. A zatímco v hlavním městě uspěli, proti indiánům na body nezasáhli. V obou zápasech se do střelecké listiny zapsal útočník Robin Gerych.

Robine, máte za sebou týden doslova nabitý góly. Jak vypadal z tvého pohledu?

Jsem za to rád, v obou zápasech jsem dal gól. Kluci mi to krásně nahráli, jak Filip Hrůzek, tak Tomáš Šilar.

V pátek vás čekala Sparta. Co bylo v zápase rozhodující?

Drželi jsme se našeho systému. Hlavně jsme hráli tak, jak chceme hrát. Bylo to úspěšné.

Nad Spartou jste dlouho jasně dominovali. Přesto jste ve třetí třetině pustili soupeře zpátky do hry. Co se stalo?

Mysleli jsme si, že se už nemůže nic stát a máme zápas vyhraný. Ale Sparta nám ukázala, že ještě není konec.

Scénář v Plzni byl hodně podobný. Vedli jste o dva góly, pak ale soupeř otočil. Z toho jste dva góly dostali v oslabení. Nemrzí vás, že díky nedisciplinovanosti doplácíte na výsledky?

Samozřejmě nás to mrzí.  Zbytečně jsme soupeři darovali přesilovky, které využili. Poté tam i rozhodčí udělali trochu paseku, ale to nás neomlouvá. Zápas jsme mohli zvládnout o dost líp.

Ty jsi vstřelil gól na Spartě i v Plzni. Je to pro tebe velké povzbuzení?

Určitě je. Jsem rád, že jsem se konečně trefil a doufám, že to tak půjde dál.

Měsíc říjen byl pro vás jako na houpačce. Na čem byste měli zapracovat?

Rozhodně musíme mít lepší disciplínu. Máme hodně faulů, a to musíme zlepšit. Obecně jsme velice šikovný a dobrý tým.

Odehrané v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno