Junior Jobánek: Chtěli jsme oba zápasy vyhrát a podařilo se

18.10.2021 · Šárka Kolková, foto: Ronald Hansel
Juniorský tým měl před sebou v pátek a v sobotu těžkou výzvu. Doma je čekali soupeři z vrchních pater tabulky, Mladá Boleslav a Bílí Tygři Liberec. V obou zápasech svěřenci trenéra Muchy prohrávali 0:2, ale nakonec výsledek otočili. Nad Bruslaři vyhráli 5:2 a nad Tygry dokonce 7:3. Oba zápasy hodnotí útočník Jonáš Jobánek, který se střelecky prosadil v pátečním i sobotním duelu.

Minulý týden vás čekaly dva domácí zápasy proti Mladé Boleslavi a Bílým Tygrům. Jak jste se na týmy z čela tabulky chystali?

Chystali jsme se jako na každý jiný tým. Tréninky byly zaměřeny jak na systémovou hru, tak na individuální techniku. Do víkendových zápasů jsme šli s tím, že chceme oba vyhrát, což se podařilo.

V obou utkáních jste nezačali dobře a prohrávali jste 0:2. V čem byl problém?

Obě utkání začala ve vysokém tempu. Všechny góly soupeřů padly z našich menších chyb, díky kterým se dostal kotouč na hole soupeřů a ti byli s trochou štěstí úspěšní v zakončení.

Vraťme se ještě k zápasu s Bruslaři. V tomto zápase jste vyrovnali až ve druhé třetině. Co jste si řekli v kabině?

V kabině jsme si řekli, že nám ještě zbývají dvě třetiny, ve kterých se může stát cokoliv a pokud budeme plnit všechny své úlohy na sto procent, máme velkou šanci zápas otočit.

S Bílými Tygry jste srovnali ještě před koncem první části. Co vás tady nakoplo?

Po soupeřových gólech jsme se nesesypali a pořád jsme se snažili hrát svou hru, což se projevilo v tom, že tam padly dva góly.

Který zápas byl pro váš tým těžší?

Podle mě byly oba zápasy těžké. Možná ten proti Mladé Boleslavi byl o trochu složitější, protože jsme po první třetině museli dotahovat brankové manko.

Střelecky ses prosadil v pátek i v sobotu, bylo těžší překonat Krátkého nebo Stuchlíka?

Oba brankáři mají své kvality. Mé góly byly odlišné, nevypovídají moc o tom, jak který brankář chytal. Proti Bruslařům jsem dostal nahrávku do prostoru, ze kterého by se góly dávat měly. Proti Liberci se mi podařilo projet mezi dvěma beky a pak v pádu zasunout puk za záda brankáře.

Branka proti Mladé Boleslavi byla vyrovnávací. Cítil jsi po svém gólu úlevu?

Určitě jsem cítil úlevu. Myslím si, že celému týmu vyrovnání psychicky prospělo. Bylo znát, že si věříme.

Naopak ta druhá byla v zápase s Tygry sedmá. Co se ti honilo hlavou, když jste vedli nad Libercem tak vysoko?

Mně se v hlavě honilo upřímně něco úplně jiného, ani mi nedošlo kolikátý gól to byl. Při gólu jsem v rychlosti narazil nohou do tyčky a doufal jsem, že budu schopen zápas dohrát a pomoct týmu vyhrát.

Co říkali trenéři na vaše výkony v posledních dnech? Vyhráli jste počtvrté v řadě.

Po zápase proti Mladé Boleslavi byli ještě opatrní a snažili se nás motivovat k dobrému výkonu i v sobotním zápase. Po utkání s Libercem už byla i u nich vidět radost, pochválili nás za dobré výkony a dodali, že máme ještě tři zápasy doma, do kterých chceme jít dobře připravení. Podle toho bude vypadat tento týden.