Junior Jobánek: Snažím se chytit šanci za pačesy

21.10.2022 · Šárka Kolková
Junior Jonáš Jobánek zažil povedený víkend. V pátek nastoupil do juniorského utkání proti Liberci a spoluhráčům pomohl otočit nepříznivý vývoj. V sobotu už pak vstřelil svůj premiérový gól za Frýdek-Místek.

Jonáši, za sebou máš hodně povedený víkend. V pátek jsi pomáhal k výhře juniorům, v sobotu jsi naskočil do první ligy. Jak se cítíš?

Cítím se moc dobře. Dostávám velké herní vytížení v juniorce plus šanci v partnerském Frýdku, čehož si moc vážím Užívám si každý den, kdy to tak je. Navíc jsem měl o víkendu notnou dávku štěstí, za což jsem také rád.

Jaké je pro tebe pendlování mezi juniorskou extraligou a první ligou?

Celkově si nemůžu stěžovat. Upřímně jsem nečekal, že bych během září a října hrál za obě kategorie. Samozřejmě chápu, že tomu ve velké míře napomohla rozsáhlá marodka, ale snažím se chytit šanci za pačesy.

Je těžké se popasovat s mužským hokejem nebo sis už na něj zvykl?

Vím, že je to oproti juniorskému hokeji obrovský rozdíl, hlavně co se týká taktické stránky. Ale už od letní přípravy dostávám prostor dospělý hokej hrát a věřím, že jsem se už určitým způsobem posunul. Neříkám, že hraju vyloženě dospělý hokej, ale zlepšuji se.

Pomáhá ti, že ve Frýdku často nastupuješ s hráči, které už znáš ze svého působení v Třinci?

Je to určitě jen dobře. S kluky se moc dobře známe a už víme, jak s kým hrát a také se o hře bavíme. Myslím, že mi to minimálně ze začátku dodalo, a troufám si říct, že pořád dodává, určitý klid.

Pojďme k utkání na ledě Zlína. Jak vypadal zápas proti loňskému týmu extraligy z tvého pohledu?

My jsme si před zápasem na poradách řekli, že Zlín je jeden z nejlepších týmů v lize a musíme podle toho hrát, což věřím, že se nám do určité míry dařilo. Navíc parádně zachytal gólman Vojta Mokry, což se projevilo na výsledku.

Mohl bys nám popsat svoji první branku v dresu Frýdku? A jak velká úleva a povzbuzení to pro tebe bylo?

Celá akce začala tím, že se mi podařilo vypíchnout puk při přihrávce mezi hráči Zlína okolo modré čáry. Dostali jsme se s Davidem Homolou do úniku dva na jednoho, já jsem vystřelil gólmanovi do ramena, puk se odrazil k Davidovi, který v těžké pozici netrefil bránu a já poté jen od zadního mantinelu nastřelil puk do už nechytajícího brankáře, od kterého se dostal do brány. Úleva to byla určitě velká, protože jsem se už v sezoně do pár šancí dostal, ale nepodařily se mi vyřešit správně.

Schoval sis v sobotu puk a kolik budeš muset zaplatit pokladníkovi?

Puk jsem si bohužel neschoval, protože v tom menším chaosu, kdy jsme se premiérově prosadili hned tři, nebyl úplně prostor řešit, kdo dal první gól. Pokladníkovi jsem dlužen tisíc korun, uvidím, do kdy je po mně bude chtít.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno