Junior Kozlík: Hlavní pro mě bylo vyhrát za jakoukoliv cenu

01.11.2021 · Šárka Kolková
Třinečtí junioři pokračují v práci. Minulý týden vyjeli svěřenci trenéra Reného Muchy ven a domů vezou tři body z ledu Komety. Velkou měrou se na výhře podílel i útočník Matěj Kozlík, který vstřelil hattrick.

Z venkovního tripu vezete domů tři body. Jak hodnotíš poslední zápasy?

Jsem samozřejmě rád za důležité tři body. Kdyby jich bylo šest, bylo by to lepší.

Nejprve se vraťme k zápasu se Zlínem. Beranům jste podlehli těsně 2:3. V čem byl soupeř lepší?

Nehráli jsme vůbec dobře. První dvě třetiny se nám nepovedly, nebyly dobré. Ve třetí třetině jsme začali konečně hrát. Myslím si, že jsme měli hodně šancí, ale nic jsme neproměnili. Až v power play jsme dali gól, ale zbývaly už jen dvě sekundy do konce. To už bylo hotové.

O den později jste jeli na Kometu, kde jste nakonec vyhráli 4:1. Co podle tebe bylo v zápase klíčové?

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme tři body a uděláme pro to maximum. To se povedlo. Sice jsme tam měli nějaké výpadky ve hře, ale v těch nás Švanči podržel. My se poté zvedli a už jsme si to pohlídali.

Svůj tým jsi brzy dostal do dvougólového vedení. Měl jsi už po první třetině v hlavě, že bys mohl dát hattrick?

Myšlenka jako taková vám samozřejmě proběhne v hlavě, ale hlavní pro mě bylo vyhrát za jakoukoliv cenu. Jestli přidám ještě ten třetí gól, to jsem ani tolik neřešil.

Brno ale ve druhé třetině snížilo a bylo to jen o gól. Navíc ze strany Komety padlo několik tyček. Co se na ledě změnilo?

Jejich gól podle mého padl z ofsajdu, ale rozhodčí to uznal. Nevím, kam koukal. Pak jsme tam měli výpadek, ve kterém nás Švanči (Patrik Švančara) podržel. A nás to probralo a začali jsme rychle hrát.

Výhru si v padesáté čtvrté minutě zpečetil hattrickem. Popiš nám všechny své branky a která se ti líbila nejvíc?

První gól mi parádně před branku nachystal bekendem Wardy (Tommy Wardas) a já jsem to z první zametl mezi nohy gólmana. U druhého jsme vyhráli buly v přesilovce, já to nahrál Hrůzičovi (Filip Hrůzek). Ten mi to vrátil, já jsem vystřelil a spadlo to tam po teči brněnského obránce. A  u třetí tam parádně vybojoval puk Moški (Jan Moškoř), nahrál to Wardymu a ten mi ho posunul před branku. Já jen udělal kličku do bekhendu a spadlo to tam. Nejvíc se mi líbil ten třetí.

Kometa vyslala na Švančaru celkem 46 střel, z toho váš brankář pustil jen jednu. Co říkáš na jeho výkon?

Švanči chytá ve velké pohodě a musím říct, že nás hodně drží. Když už ho někdo prostřelí, tak tam má dobře postavené tyčky. Je to o štěstí, ale to k tomu patří. Jsme rádi, že má takovou formu a doufáme, že to bude i nadále potvrzovat.

Tento týden vás čekají dva domácí duely. S čím do nich půjdete?

Do obou utkání půjdeme s tím, že chceme vyhrát. Stejně jako do každého utkání, co nastupujeme. S pokorou a s maximálním odhodláním pro vítězství udělat vše.

Pak už je na programu reprezentační přestávka, ve které s osmnáctkou vyrazíš na turnaj do Švýcarska? Jak se do Alp těšíš?

Těším se moc, ale teď to ani tolik neřeším. Hlavní jsou pro mě utkání se Slavií a Jihlavou. Až po nich budu myslet na turnaj ve Švýcarsku.