Junior Matěj: Pod stromečkem chci ponožky! A rybička? Tu máme na video přípravě

24.12.2021 · Šárka Kolková
Třinecká juniorka se vrátila z reprezentační pauzy do soutěžního kolotoče. Mladé juniory čekaly zápasy s EC Red Bull Salzburg a s Českými Budějovicemi. Oběma týmům nadělili šest branek a brali tříbodové vítězství. Výhry se nerodily vůbec lehce, to ví moc dobře i Pavel Matěj, který nám pro klubový web řekl několik slov o posledních dnech v týmu a o tom, zda by změnil úlohu útočníka za brankáře.

V neděli skončila reprezentační přestávka, jaký byl návrat zpátky do tempa?

Měli jsme volno tři dny, a to bývá vždy docela zákeřné. V pondělí jsme začínali testy jak na ledě, tak v posilovně, což si myslím, že taky nebylo moc ideální. Byl to docela dlouhý týden a proti Českým Budějovicím si myslím, že to šlo znát.

Na programu vás čekaly náročné souboje. Museli jste se postavit proti Salzburgu a Českým Budějovicím. Oba celky se sice nacházejí ve spodní části tabulky, ale ví, že nemají co ztratit. Jak těžké je proti takovým týmům hrát?

Samozřejmě žádný soupeř není lehký a teď tomu nebylo jinak. Oba týmy se prezentovaly lépe než v prvním kole a nebylo to vůbec nic snadného. Salzburg přijel s nějakými posilami z alpské ligy a Motor se ukázal pod vedením nového trenéra. Určitě to byly těžké zápasy a pro nás velmi důležité body.

S rakouským kádrem jste museli dvakrát vyrovnat, pak jste přišli o vedení, ale nakonec jste vítězství strhli na svou stranu a vyhráli 6:4. Jak bys popsal průběh zápasu, který byl hodně nahoru dolů?

Do zápasu jsme vstoupili lépe něž soupeř, ale nevyužili jsme šance, a tak jsme hráče z rakouského kádru zbytečně drželi ve hře. Ve druhé třetině jsme měli spoustu vyloučení a soupeř nás přehrál, nakonec jsme to ustáli a zápas otočili. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Zápas byl hodně emotivně náročný. (úsměv)

Co vás nakonec nabudilo k vítězství?

Určitě jsme ten zápas chtěli urvat, hráli jsme doma a získat body bylo pro nás podstatné. Závěr utkání jsme zvládli lépe něž soupeř, a to rozhodlo.

S Českými Budějovicemi jste vedli, i když hosté snížili a v závěru přidali ještě dvě branky, ale vy jste se nakonec radovali z vítězství 6:3. Co zpětně říkáš na tento zápas?

Oproti prvnímu vzájemnému zápasu to byl o dost těžší souboj. Ale podařilo se nám dát dvě rychlé branky, a to nám pomohlo. Zápas byl ke konci už hodně fyzicky náročný, jak jsem se už zmínil. Nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce.

V poslední době se týmu střelecky daří. Za sebou máte i čtyři výhry v řadě. Celkově jste za poslední zápasy vstřelili 27 branek, to rozhodně není malé číslo. Čím si takový střelecký um vysvětluješ?

Myslím si, že se k nám konečně naklonilo takové to štěstíčko. Také si troufám říct, že těch branek mohlo být daleko více, stále nás to zakončení občas potápí.

V aktuálním ročníku jsi vstřelil jedenáct branek, dvě trefy sis připsal proti Vítkovicím. V posledních zápasech se prosazovali i jiní, jako třeba Jan Moškoř, Petr Ullrych, Oskar Haas nebo Nico Geidl. Je dobré vědět, že i ostatní dokážou rozhodnout zápas a pomoc svým výkonem týmu?

Ano, je to samozřejmě výhoda, když se branky rozdělí mezi více lidí. Ne každý den je posvícení a musíme si vzájemně pomáhat.

Po každém vítězství samozřejmě slavíte výhru. Ty konkrétně házíš rybičky. Prozraď nám, v čem tkví rituál, který spočívá v tom, že vždycky sám uděláš rybičku a ostatní ti tleskají a povzbuzují tě.

Začalo tenkrát, když jsme hráli první zápas se Salcburkem. Tam jsme vyhráli po nějaké době a tam ta oslava proběhla poprvé, vlastně ani nevím důvod proč. (smích) A další den jsme měli video přípravu a byla tam ta moje oslava. Od té doby se to ujalo.

Na sociálních sítích jsem tě nedávno viděla v brankářské výstroji. Rozhodl ses změnit pozici a radši puky chytat než posílat do brány?

Určitě ne. (smích) Měli jsme vánoční hokej a já si chtěl zkusit roli brankáře. Moc jsem těch puků nechytil, tak zůstanu radši v útoku. V brance mě hodně dlouho nikdo neuvidí. Ale zkušenost dobrá, už vím, že nikdy víc.

Blíží se čas Vánoc. Co si přeješ pod stromečkem a dáváš si do nového roku předsevzetí?

Ani nemám žádný dárek, co bych chtěl, ale těším se na ponožky. A hlavně ty pohádky a cukroví, Vánoce mám rád. Nedávám si žádné, vím, že by nemělo dlouhého trvání.

Dnes v 18:00 | Muži