Junior Moškoř: Vždycky to může být lepší

10.01.2023 · Šárka Kolková
Junioři zvládli vstup do nového roku úspěšně a do tabulky si připsali cenných šest bodů. Výborně si vedl taky nejlepší třinecký nahrávač Jan Moškoř, jenž se stal autorem jediné branky v Pardubicích a z derby odešel s bilancí 1+1.

Honzo, jak vypadaly první zápasy roku 2023 z tvého pohledu?

První zápasy určitě hodnotím pozitivně. Získali jsme zatím všechny možné body. V tomhle směru panuje určitě spokojenost.

V Pardubicích jste vstřelili jediný gól, který ale stačil na tříbodovou výhru. Jak se zrodila celá akce?

Gól padl z přesilovky, kdy se na tom podílela celá pětka. Siki (Petr Sikora) posunul puk na Šiliho (Tomáše Šilara), který nabil Hruzičovi (Filipu Hrůzkovi). Ten svojí pumelicí trefil koleno Vojty Spěváčka, puk se ke mně příhodně odrazil a já ho zametl do brány

Jak těžké bylo zvládnout takový zápas psychicky?

Řekl bych, že to pro nás byla nová situace. Z naší strany je nezvyklé dát tak málo gólů a zároveň tak málo dostat. Byl to jiný stav, ale zvládli jsme ho výborně.

Úplně z jiného soudku bylo sobotní derby, kdy jste už po první třetině vedli 3:0. Jak moc mrzí, že se to nepodařilo udržet? A co se vůbec ve druhé části stalo?

Naštěstí nás to nemusí mrzet, jelikož jsme zápas vyhráli. Určitě je to ponaučení do příštích zápasů, protože musíme hrát celých 60 minut.

Ve třetí třetině jste dali dvě branky, druhá navíc padla v oslabení a rozhodla. S čím jste do závěrečného dějství šli?

Chtěli jsme vyhrát za tři body. S tímhle jdeme do každého zápasu, do každé třetiny a výborně odvedenou prací jsme to dokázali.

Jak náročné bylo ustát poslední minuty zápasu za stavu 5:4?

Zápas měl naštěstí skončit zhruba za dvě minuty. Vítkovice si nestihly vytvořit stálý nátlak a my jsme je do nějakých vyložených šancí nepustili.

Taky v příštím týdnu budete pokračovat venku. Co bude důležité zejména v zápase na ledě lídra z Varů?

Určitě to na západu Čech nebudou lehké zápasy, ale máme dobrý tým. Musíme mít dobře nastavené hlavy a být přesvědčeni, že obě utkání vyhrajeme.

jak jste zatím spokojeni s umístěním v tabulce, kde vám aktuálně patří šesté místo?

Vždycky se říká, že by to mohlo být lepší, a to platí i v našem případě. Za mě jsem ale v jisté míře spokojený. V téhle vyrovnané soutěži to není špatné umístění a věřím, že do konce základní části se ještě vyškrábeme nahoru. Udržíme příčky na play-off. Ve vyřazovací části se může stát cokoli.

Ty osobně jsi do nového roku vstoupil s bilancí 2+1. Co spokojenost s osobními výkony?

Jsem rád, že jsem teď pomohl kádru ke dvěma vítězstvím. Velkou roli určitě hrají i mí spoluhráči z lajny Šili (Tomáš Šilar) a Jobas (Jonáš Jobánek), kteří odvedli v prvních dvou zápasech hodně dobrou práci.