Junior Nico Geidl: Museli jsme se s tím poprat

01.10.2020 · Šárka Kolková
Junioři se po herní pauze vrátili zpět do sedla, doma odehráli dva zápasy a teď už vyrážejí na třídenní výjezd po kluzištích soupeřů. Jak viděl utkání proti Hradci útočník Nico Geidl a co očekává od náročného víkendového programu?

V sobotu a v pondělí jste odehráli první domácí zápasy. Jaké to pro vás bylo vstoupit po tak dlouhé době do ostrého utkání?

Bylo to pro nás velmi těžké, máme tréninkové a zápasové manko, ale taková je teď situace. Nejsme jediní, koho to potkalo a museli jsme se s tím poprat.

Své síly jste změřili s hokejisty ze Zlína, se kterými jste se potkali už v přípravě. S čím jste do zápasu šli?

Zlín je vždycky velice nepříjemný soupeř a zápasy s takovým mužstvem bývají velmi vyrovnané. Šli jsme do zápasu s tím, že už po dvou porážkách musíme zvítězit, což se nám povedlo.

V první třetině nikdo branku nedal, ale v té další se vám podařilo nasázet do brány soupeře hned čtyři góly. Co vám pomohlo se od nuly odrazit?

V první třetině jsme měli hodně šancí, které jsme nedokázali proměnit. Hodně nám pomohla první branka, po které se nám začalo v zakončení více dařit.

Hokejisté Beranů byli střelecky aktivnější než vy. V čem si myslíš, že jste byli lepší?

Bylo to nejspíš o proměňování šanci, i když osobně si myslím, že příležitostí jsme měli víc. Mohli jsme z toho vytěžit ještě více gólů.

Pár minut po brance kapitána Matouše Ćmiela Zlín přidal dvě přesné trefy a dotáhl se na rozdíl jediného gólu. Báli jste se, že by mohl zápas dojít do prodloužení?

Samozřejmě to nebylo vůbec příjemné. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme hrát pořád stejně a nepustit soupeře zpět do zápasu. Bohužel, to se nám ovšem vůbec nepovedlo a ten konec byl hodně dramatický. Naštěstí se nám ale podařilo prodloužení vyhnout.

V čase 59:59 jsi vyslal přesnou trefu do prázdné brány. Jaké to je, dát v takovém čase branku?

Byla to především velká úleva, protože už bylo jasné, že tři body zůstávají doma.

Tento týden vás čekají dva zápasy venku, a to v Salzburku a v Českých Budějovicích. Jak moc to bude pro vás těžké?

Máme v programu změny. Čeká nás teď třídenní trip, ve kterém se postupně utkáme s Jihlavou, Slavií a Plzní. Máme na programu tři utkání ve třech dnech, bude to fyzicky velmi náročné, ale chceme přivézt co nejvíc bodů.