Junior Ramik: Zlepšili jsme celkový projev naší hry

26.11.2021 · Šárka Kolková
V minulém týdnu urvali sedm bodů z devíti, teď na juniory čekají dvě utkání ve východních Čechách. Jak se za odehranými zápasy ohlíží nejproduktivnější hráč týmu Michal Ramik? A co očekává od soubojů proti Hradci Králové a Pardubicím?

Z venkovního tripu máte sedm bodů z devíti. Co říkáš na vaše výkony?

Trip se nám povedl, ale nemůžeme se uspokojit. Sezona je ještě dlouhá a stále je na čem pracovat.

Minulou středu jste poprvé hráli s Vítkovicemi. Jak jsi derby prožíval a jak se za zápasem ohlížíš?

Derby je vždycky trošku víc opepřené a toto nebylo výjimkou. Předvedli jsme skvělý týmový výkon a nakonec jsme byli odměněni třemi body.

V pátečním kole jste se Spartou nejdřív prohrávali, pak vedli. Celkově to byl zápas nahoru dolů, jak si to vnímal ty?

Jako na horské dráze. Zápas šel nakonec do prodloužení, ve kterém byl šťastnější soupeř.

Po vašem obratu předvedla obrat i Sparta. Pět minut před koncem zápasu se vám ale podařilo vyrovnat.

Bylo super, že se nám to povedlo, protože jsme si za tím šli jako jeden tým.

Duel na Kladně jste rozhodli až ve třetí části, ve které ses trefil dvakrát. Jak těžký zápas to pro vás byl?

Utkání se nám herně moc nepovedlo. Dlouho nás držel gólman. My jsme si to udělali zbytečně těžké a přetahovali jsme se o vítězství do poslední třetiny, ve které jsme to dokázali zlomit.

Produktivita a koncovka, která vám na začátku soutěže chyběla, se vám vrací a střelecky se prosazují i jiní hráči. Díky čemu jste se podle tebe odrazili od zářijových porážek?

Zlepšili jsme celkový projev naší hry. Díky tomu se nám začalo víc dařit a tím pádem jsme všichni nabrali potřebné sebevědomí do koncovky, které nám ze začátku chybělo.

Jak vám pomohli trenéři?

Nezlomili nad námi hůl a stále věřili, že na to máme.

Jaká teď panuje nálada v kabině? Zatím jste od října nebodovali jen jednou a to se Zlínem.

Nálada není nijak netradiční, ještě nás čeká dlouhá cesta na vrchol. Nemůžeme se uspokojit po první půlce soutěže.

Střelecky jsi při chuti a aktuálně jsi nejproduktivnějším hráčem týmu. Jak se udržuješ v psychické i fyzické kondici?

Ničím neobvyklým.

Tento týden vás čeká výjezd do východních Čech. Zde odehrajete zápasy s juniory Hradce Králové a Pardubic. S prvním jmenovaným týmem jste doma prohráli a s druhým vyhráli. Jací to jsou soupeři?

Jsou to kvalitní soupeři, ale my se na ně dobře připravíme a uvidíme, jak to dopadne.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary