Junior Sikora: Čekají nás tři důležité zápasy

16.01.2023 · Šárka Kolková
Junioři za sebou mají úspěšný trip do Čech, ve kterém proti Karlovým Varům a Litvínovu získali šest bodů. Prvními góly v juniorské soutěži se pod ně podepsal také věkem ještě dorostenec Petr Sikora.

V říjnu jsi odehrál za juniorku první zápasy, od poloviny prosince ses už v juniorské kabině zabydlel. Jak náročný pro tebe přechod z dorosteneckého do juniorského hokeje byl?

Přechod z dorostu do juniorky nebyl nějak extra těžký, ale juniorský hokej je určitě rychlejší a náročnější.

V pátek jste na ledě lídra vyhráli 3:0. Jak vypadal zápas z tvého pohledu?

Z mého pohledu to byl povedený zápas, soupeře jsme přehráli i přestříleli. Akorát jsme třetí třetinu hráli převážně v oslabení. I přesto jsme zaslouženě vyhráli.

Vstřelil jsi dvě branky a kdyby před tím klaplo trestné střílení, mohl z toho být hattrick. Co v zakončení u nájezdu nevyšlo?

Nájezd se mi vůbec nepovedl. Puk mi sjel z hole, takže jsem ani nedokázal vystřelit.

Mohl bys nám své první góly v juniorce přiblížit?

U prvního gólu jsem si puk prostrčil přes obránce a jeli jsme dva na jednoho, kde jsem zakončení vzal na sebe a prostřelil jsem gólmana. U druhého gólu mi pomohl šťastný odraz. Obránce vystřelil od modré čáry, puk se mi odrazil přímo na hůl a já ho jen zametl do prázdné brány.

O den později jste hráli v Litvínově. Jak ten zápas celkově hodnotíš?

Zápas s Litvínovem byl z naší strany horší. Litvínov hrál velmi zvláštní hokej a my jsme zase byli takový ztuhlejší, ale i tak jsme získali tři body.

Co bylo jinak ve druhé třetině, ve které jste otočili skóre z 0:1 na 2:1?

Druhá třetina byla z naší strany lepší. Dostávali jsme se více do zakončení. I když toho nebylo hodně, tak jsme dali dvě branky.

V závěrečné části jste pak hodně hráli v přesilovce, přesto vás soupeř přestřílel. Čím si to vysvětluješ?

Naše přesilovky nebyly nic extra, soupeř zase házel vše na bránu, takže tím nás přestříleli.

V tomto týdnu vás čekají další tři zápasy. Co v nich bude klíčové?

Čekají nás tři důležité zápasy, do kterých půjdeme s tím, že budeme brát devět bodů.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice