Junior Spěváček: Trenéři nám vštěpují, ať jsme neustále koncentrovaní

02.02.2023 · Šárka Kolková
Leden jako z pohádky. Junioři Ocelářů se na začátku roku 2023 rozehráli do velké pohody a z devíti zápasů si odnesli hned 25 bodů. Zatím poslední vítězství třineckému mužstvu vystřelil útočník Vojtěch Spěváček.

Vojto, jak hodnotíš poslední lednové zápasy?

Zápasy hodnotím velmi pozitivně, jelikož jsme ztratili jen jeden bod s Brnem kvůli výhře až po nájezdech.

Čím si vysvětluješ, že jste i tentokrát inkasovali jako první?

V každém utkání jsme měli herní převahu. Bohužel, pokaždé jsme dostali blbý gól po naší chybě.

Pojďme k prvnímu zápasu. Proti Jihlavě jste letos ještě nevyhráli, jak jste se na utkání připravovali a s čím jste do něj šli?

Byli jsme tím dost motivovaní, protože Jihlava hraje hokej, který nám nevyhovuje. Chtěli jsme jim ty tři předchozí zápasy vrátit.

Rozhodující moment přišel v samotném závěru po dvou faulech hostů. Jaké byly emoce na střídačce, když padl gól na 2:1?

Z naší strany to byla obrovská euforie.

Co se ale stalo v zápase s Brnem? Na začátku třetí třetiny jste vedli už 4:2, přesto se body dělily.

Začali jsme hrát až moc složitě. Vymstilo se nám to.

Ty jsi rozhodl v šesté sérii nájezdů. Bylo pro tebe aspoň trochu uklidňující, když soupeř svůj nájezd nedal a ty tak neměl nůž na krku?

Určitě ano. Chtěli jsme samozřejmě za každou cenu vyhrát.

Mohl bys svou akci popsat? A jak ses cítil poté, když jsi zápas ukončil?

Najel jsem si jako pravák zleva a podíval se na gólmana, který byl v té chvíli zalezlý. Všiml jsem si, že má dost místa mezi nohama. Tak jsem to zkusil a naštěstí to vyšlo. Byl jsem samozřejmě šťastný.

V novém roce se vezete na úspěšné vlně. Jak vás trenéři udržují ve střehu, aby nedošlo k polevení?

Neustále nám vštěpují, že musíme být na 100 % koncentrovaní a soustředění na hru.

V posledních pěti zápasech sis připsal pět bodů, naprázdno jsi vyšel jen s Jihlavou. Jak hodnotíš svůj osobní výkon?

Své výkony moc neřeším. Jsem hlavně rád, že se týmu daří.