Junior Wardas: Každé derby je svátek

14.12.2021 · Šárka Kolková
Třinecká juniorka po třech smolných porážkách ožila. V posledních dvou zápasech si vyšlápla na mančaft z Karlových Varů a svému regionálnímu rivalovi Vítkovicím nadělila dárek v podobě deseti gólů. Takový start už dlouho nepamatoval ani sám hlavní trenér René Mucha, který po zápase neskrýval nadšení. Aktuálně patří slezskému týmu v tabulce osmé místo. Poslední utkání a dění v kádru nám otevřel kapitán třineckých juniorů, Tommy Wardas.

Každé hokejové derby je speciální. Je ukazatelem toho, který regionální tým má lepší formu. Samozřejmě je jedinečné v každé hokejové lize a vždy je to boj na ostří nože. Nevyjímaje ani nejvyšší juniorskou ligu. Mladým Ocelářům se podařilo něco vskutku jen tak nevídaného, svého úhlavního rivala zaskočili hned v prvních momentech hry a po patnácti minutách zněl výsledek 6:0 pro Třinec.

Zápas byl z kategorie snů a v první třetině nám vyšlo všechno, na co jsme sáhli. O tom svědčí šest branek z devíti střel. Málokdy se podaří rozhodnout zápas v prvních deseti minutách, natož s Vítkovicemi. Ale i to k hokeji patří a jsme za to rádi, hodnotí Tommy Wardas první třetinu.

Možná se zdálo, že pro ocelový tým bylo všechno jednoznačné, ale v hokeji je i čtyřicet minut dlouhá doba a může se stát cokoliv. Nebudu lhát, atmosféra byla výborná. I přesto jsme nechtěli nic podcenit. Zbývalo čtyřicet minut z utkání, to je dost času na to, aby se karty mohly obrátit. Nicméně jsme k zbývajícím dvěma třetinám přistoupili zodpovědně a výsledek si pohlídali,řekl k posledním částem hry.

Každé derby je svátek, a to už i v naší kategorii. Proto si myslím, že přípravu nikdo nepodcenil, a to nakonec ukázal i výsledek. Deset branek je vždy něco neskutečného a o to více potěší fakt, že jsme je dokázali vstřelit právě Vítkovicím. Samozřejmě se slavilo a co se týká kasičky, tak náš pan pokladník po tomto utkání může letět na dovolenou, dodává kapitán k duelu s Vítkovicemi.

Také ale nesmíme zapomínat, že Oceláři vyhráli i předchozí duel s Karlovými Vary, který prolomil sérii tří porážek a vítězství bylo pro tým trenéra Muchy klíčové. Cítím to stejně, ale každé vítězství je důležité. Máte pravdu v tom, že tohle nám prolomilo smolnou šňůru, přisvědčil.

V sobotním utkání s Energií se po dlouhé době objevil mezi dvěma tyčemi brankář Jakub Klimek, který nahradil Patrika Švančaru a zachytal si i proti Vítkovicím. Za mě se můžeme spolehnout jak na Švančiho, tak na Klimka. Oba jsou výborní gólmani. Nástup Kuby nás nijak neovlivnil. Naopak jsem měl pocit, že jsme měli jako tým větší tendenci mu pomoct, protože dlouho nechytal, hlásí na adresu strážců brankoviště.

Tommy Wardas dostal kapitánské céčko poprvé až v této sezoně a snaží se do toho dát maximum. Nikdy jsem nepatřil mezi ty, kteří se za touto rolí hnali, ale jsem velice rád, že mi byla svěřená tato důležitá funkce v týmu. Vážím si důvěry trenérů i kluků a budu dělat vše pro to, abych si kapitánské céčko svým výkonem na hřišti zasloužil.