Junioři na domácím ledě přivítají Motor

20.09.2019 · Jakub Kotajny
Druhé domácí utkání třineckých juniorů nabídne souboj s Českými Budějovicemi. Po nevydařeném duelu mladých Ocelářů proti Kladnu si svěřenci Jiřího Juříka mohou spravit chuť alespoň v utkání proti Motoru České Budějovice, které v mini WERK ARENĚ začíná v sobotu 21. září v pravé poledne.

ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši si v duelu na ledě Vítkovic připsali výhru až v samostatných nájezdech, i přes tento bodový zisk se však aktuálně nacházejí na 14. příčce turnaje O Pohár DHL. V úvodním dvojzápase sezóny se Motor utkal s Karlovými Vary a Plzní, kdy s prvním jmenovaným celkem prohrál 2:5. Do zápasu druhého kola proti Indiánům sice hráči Budějovic vstoupili aktivně, ale ani toto utkání v LOGSPEEDCZ Aréně do vítězného konce nedotáhli. Třetí utkání sezóny odehráli hráči Motoru s Bruslaři z Mladé Boleslavi, kde Jihočeši získali alespoň bod za prohru v prodloužení. Prozatím poslední utkání sezóny odehrály České Budějovice na ledě již zmíněných Vítkovic, kde zásluhou Jakuba Čížka zvítězili po samostatných nájezdech.

Nejproduktivnější hráč Budějovic: Jakub Čížek - 6 bodů (3+3)

Brankářská jednička: Marek Dvořák - úspěšnost 90%

To hráči s drakem na hrudi zažívají doslova černou sérii a v uplynulých pěti zápasech dokázali bodovat pouze jednou. V dvojzápase na severu Čech nejprve nestačili na Liberec 0:1 a ze zápasu s Bruslaři si odvezli alespoň bod za prohru v prodloužení. Další prohra Slezanů na sebe nenechala dlouho čekat, když v Salcburku prohráli vysoko 0:5. Zatím nejvyšším gólovým rozdílem ale prohráli mladí Oceláři s Rytíři z Kladna, kteří dokázali během šedesáti minut překonat třinecké gólmany hned devětkrát. Podaří se hráčům z pod Javorového konečně prolomit smolnou sérii porážek a zvítězit proti Motoru?

Nejproduktivnější hráč Ocelářů: Lukáš Králík - 1 bod (1+0)

Brankářská jednička: Patrik Švančara - úspěšnost 91,72%