Junioři podlehli Litvínovu v prodloužení

09.10.2020 · Jakub Kotajny
Sedmý zápas mladých Ocelářů v této sezóně skončil fotbalovým výsledkem 1:2. Svěřenci Jiřího Juříka sice po Miklerově trefě vedli, po brance Skuhrovce a trefě Čecha v prodloužení se ale domácímu mužstvu povedlo zvítězit za dva body.
5.kolo, pátek 9.10.2020
Litvínov
2:1p
Zimní stadion Ivana Hlinky
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 6. Skuhrovec (Stehlík, Slavík), 62. Čech (Jindra) – 3. Mikler (Przybyla, Procházka).

Rozhodčí: Vyštejn – Ševic, Dědek.

Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Střely na branku: 40:36.

Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Zajíček – Hocelík, Baláž, Kroupa, Hák, Háva – Jindra, Skuhrovec, Berka, Kysela, Kočárek, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Slavík, Jouza, Dej, Čech, Brouček
Švehlák – Cienciala, Kyselý, Kareš, Kubíček, Hrůzek, Homola - Moškoř, Wardas, Petrovský, Pětník, Mikler, Geidl, Pindel, Przybyla, Ćmiel, Matěj, Jobánek, Procházka

Činnost mládeže HC Oceláři Třinec je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Úvodní trefa utkání mezi třineckými Oceláři a Litvínovem přišla hned ve třetí minutě, kdy si domácí gólman Zajíček nešťastně srazil střelu Šimona Miklera za svá záda. Odpověď litvínovské juniorky přišla na začátku šesté minuty, kdy si David Skuhrovec vybruslil s kotoučem na čepeli do předbrankového prostoru, odkud nasadil třineckému Švehlákovi nepopulární jesle. V dalším průběhu první třetiny měli ze hry více Slezané, výborně chytající Zajíček ve službách domácího celku však kotouč za svá záda nepustil.

Druhá dvacetiminutovka branku na Zimním Stadionu Ivana Hlinky nepřinesla. Nejblíž úspěšné trefě byl třinecký Tommy Wardas, jehož střelu však dokázal maskovaný hráč Litvínova udržet na brankové čáře a i po čtyřiceti minutách hry byl stav nerozhodný.

Litvínov mohl jít do vedení hned ve druhé minutě třetí periody, pohotová lapačka Švehláka ale vystavila Berkově střele jasnou stopku. Utkání mohl na svou stranu strhnout i hostující Třinec, akci 3 na 1 z pohledu Slezanů ale perfektním vypíchnutím zastavil domácí obránce Háva. Více velkých šancí, ani branku, již závěrečná dvacetiminutovka nepřinesla a po šedesáti minutách hry a za smírného stavu 1:1 se šlo na litvínovském ledě do prodloužení.

Na jeho začátku sice měli hosté z Třince k dispozici krátkou přesilovku, z rozhodující trefy se však nakonec radoval domácí Litvínov. Daniel Čech vyrazil s pukem z vlastní třetiny, dostal se mezi kruhy a prudkou střelou nad pravý beton rozhodl o tom, že druhý bod připadne na konto Severočechů.