Junioři poprvé zvítězili nad Jihlavou! Rozhodl Miroslav Holinka

27.01.2023 · Šárka Kolková
Pod Javorový v pátek zavítal obávaný soupeř třinecké juniorky, Jihlava, kterou Oceláři v sezoně zatím porazit nedokázali. Tentokrát ale bylo všechno jinak.
43.kolo, pátek 27.1.2023
Jihlava
2:1
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 21. Moškoř (Sikora, Kareš), 58. Holinka (Šilar, Moškoř) – 12. Klapica (Báťa, Coufal). Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Bartek, Smetková. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Král – Buják, Hrůzek, Andrle, Pospíšil, Zielinski, Kremnický, Kareš – Holinka, Bartoš Hlávka, Spěváček, Gerych, Sikora, Pánek, Šilar, Moškoř, Šutý, Cedzo
HC Dukla Jihlava: Maláč - Číhal, Vandas, Vovsík, Topol, Ludvík, Matějíček, Ošmera – Kudrna, Pavelec, Straka, Broš, Valach, Klapica, Rauš, Báťa, Sojka, Modl, Coufal

Oceláři byli v prvních minutách hry aktivnější. Napadali a měli více ze hry, svou převahu ale nevyužili. V desáté minutě měl dobrou šanci jihlavský Broš, ovšem Král zamknul své betony včas. Následně mohli do přečíslení Moškoř se Šilarem, ale jejich záměr přečetl Topol. Ve dvanácté minutě se prosadil Andrej Klapica, který z mezikruží zakončil pod břevno. Vyrovnat mohl Holinka, ale tomu akce nevyšla, protože z pravého kruhu přestřelil. V poslední minutě první třetiny nabral rychlost Bartoš, ale puk skončil jen v ochranné síti.

Ve druhé třetině se zvedlo tempo hry a hned na samém začátku této části došlo k důležitému vyrovnání. Jan Moškoř využil zmatku v předbrankovém prostoru a zleva napálil puk do sítě. Další minuty spíše připomínaly play-off hokej. Výborně si počínal třeba Rauš, ale ten byl na poslední chvíli zastaven Králem. Moškoř se následně mohl trefit z levého kruhu podruhé, tentokrát ovšem neuspěl. Maláč zavřel své betony a domácí do vedení nepustil. Dukla v závěru mohla využít početní výhodu, Matějíček ale přestřelil.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu a byla hodně o osobních soubojích. Výbornou šanci měl Coufal, ale Král jeho střelu z mezikruží chytil do své lapačky. Činit se domácí gólman musel také vzápětí. Po střele Rauše přišla ještě dorážka Modla, Král však v těžké zkoušce obstál. Přetahovaná skončila v osmapadesáté minutě. Jihlava v krátkém čase předvedla hned dva fauly a nabídla domácím dvojnásobnou početní výhodu. O několik vteřin později rozhodl Miroslav Holinka, který tečoval hokejkou Šilarovu dělovku. Hosté to poté ještě zkusili s odvoláním brankáře, skóre už se ale neměnilo.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Hráli jsme s Jihlavou i lepší zápas. Dnes to bylo urputné. Čekalo se na to, kdo udeří. Samozřejmě jsme s výsledkem spokojeni. Hráči získali sebevědomí, týmový výkon byl dobrý. Nějaké chyby jsme udělali, ale nějak se to posbíralo. Buď to hráči zblokovali nebo pomohl gólman. Rozhodla závěrečná přesilovka pět na tři, kterou jsme proměnil. Vyhlížíme souboj s Kometou."

Michal Broš (HC Dukla Jihlava: "Nebyli jsme úplně připraveni. Samozřejmě jsme kluky upozorňovali na to, že to bude těžký zápas. Třikrát jsme s Třincem vyhráli a dalo se očekávat, že udělají maximum, budou hrát nad své možnosti. V první třetině jsme je zaskočili s tím, že z jejich strany tam nebylo maximální nasazení. Ve druhé třetině jsme byli pod tlakem. Kdybychom dostali pět gólů, nikdo by se nedivil. Jako ve většině zápasů nás podržel Filip Maláč. Třetinu jsme ustáli se ctí, protože jsme dostali jen jednu branku. Třetí třetina byla vyrovnaná. Měli jsme vyložené gólovky, které jsme neproměnili. Pak jsme udělali dvě, tři pitomosti. Vyloučení před koncem zápasu je zbytečné. Třinec zaslouženě vyhrál. My máme špatné pocity."