Junioři s Litvínovem vybojovali alespoň bod

05.10.2019 · Jakub Kotajny
V úvodním utkání juniorského dvojzápasu sice mladí Oceláři vyhráli úvodní třetinu 2:1, Litvínov ale dokázal otočit zápas na svou stranu a byl to právě Třinec, kdo musel hned třikrát dotahovat jednogólovou ztrátu. Svěřenci trenéra Juříka ovšem pokaždé našli odpověď a zápas tak za stavu 5:5 dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější hosté.
9.kolo, pátek 4.10.2019
Litvínov
5:6sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 2:3, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 5. Čmiel (Pastor, Indrst), 12. Jenáček (Geidl), 36. Králík (Čmiel, Mikler), 37. Geidl (Mastič, Jenáček), 45. Mastič (Vacula, Geidl) – 19. Jouza (Limanovský), 27. Bartoš (Jouza), 32. Baláž (Svoboda, Stehlík), 36. Fišer, 45. Stehlík (Svoboda, Kroupa), rozh. náj. Svoboda. Rozhodčí: Cabák - Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 42:55. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.
Švehlák – Radzienciak, Jenáček, Vacula, Šulák, Adámek – Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Čmiel, Plandor, Matěj, Stebel, Králík
Zajíček – Šubrt, Baláž, Kroupa, Jonák, Háva, Miškovič – Jindra, Kysela, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Jouza, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda

Oba celky vstoupily do utkání velice vyrovnaně. Prvním, kdo se však mohl radovat z branky, byli domácí Oceláři. Pastor našel mezi kruhy Matouše Čmiela, který svou dělovkou rozvlnil síť za zády hostujícího Zajíčka. Na druhou branku utkání jsme, i přes mnoho šancí na obou stranách, museli čekat dalších sedm minut. Nico Geidl se dokázal provléknout s pukem až do pásma Litvínova, kde poté našel dobře postaveného Šimona Jenáčka, který z předbrankového prostoru poslal Oceláře do dvoubrankového vedení. Litvínovu se povedlo odpovědět až v polovině devatenácté minuty. Daniel Jouza si po vybídnutí Limanovského navedl kotouč do levého kruhu a odtud propálil Švehláka.

Možnost na zvýšení náskoku měli hráči s drakem na prsou hned po dvou a půl minutách hry, když se na lavici hanby odebral Fišer. Svěřencům Jiřího Juříka se však početní výhodu využít nepovedlo a Litvínov trestal. V polovině sedmadvacáté minuty se v prostoru mezi kruhy dostal ke kotouči Dan Bartoš, jehož střela zapadla do Švehlákovy klece a bylo srovnáno. Po pěti minutách hry však bylo pro Oceláře ještě hůř. Hosté si v útočném pásmu vytvořili tlak a toho využil Ondřej Baláž, jež prostřelil Švehláka z levého kruhu. Odpověď mladých Ocelářů přišla na začátku šestatřicáté minuty. Po kombinaci Miklera se Čmielem se puk dostal na čepel Lukáše Králíka, který srovnal skóre zápasu na 3:3. Rychlé ochlazení třinecké radosti však přišlo o pouhých čtyřiatřicet sekund později, kdy se po střele Jaroslava Fišera ocitl puk za zády maskovaného Oceláře. Třinečtí však odpověděli záhy, po Mastičově pasu se prosadil Nico Geidl.

Na začátku třetí části se do vedení vrátili hosté díky Lukáši Stehlíkovi, jež dokázal skvěle využít Svobodovo vybídnutí a poslal puk mezi betony Švehláka. Oceláři se však semkli a odpověděli hned z následující útočné akce. Maxim Mastič dostal puk za Zajíčkova záda z levé strany kluziště a vyrovnal na 5:5.

V prodloužení se ani jeden ze soupeřů neprosadil a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Ty rozhodl jediným úspěšným pokusem hostující Přemysl Svoboda, díky kterému si tak Západočeši vezou domů dva body.