Junioři smazali manko a vybojovali bod

04.01.2019 · Martina Sikorová
Zápas na ledě Slavie se pro mladé Oceláře dlouho nevyvíjel vůbec dobře. Mladí Oceláři sice byli střelecky aktivnější, deset minut před koncem utkání ale stále čekali na první gól a prohrávali 0:2. Třinečtí hráči ovšem zápas nezabalili a zásluhou Tomáše Krče a Jakuba Michálka srovnali na 2:2. O vítězi se tak nakonec rozhodovalo až v prodloužení, které lépe zvládli domácí a Oceláři tedy brali bod.
OPP8, pátek 4.1.2019
Slavia Praha
3:2p
Zimní stadión Eden
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 1:0  Branky a nahrávky: 39. Macek, 46. Všetečka (Hasil), 62. Křenek (Macek, Hasil) – 53. Krč, 55. Michálek (Adámek, Indrst). Rozhodčí: Beránek - Horký, Zháňal. Vyloučení: 6:2, navíc Labuzík (SLA) osobní trest na 10 minut za vražení na hrazení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
J. Němeček – D. Němeček, Bureš, Mareček, Srdínko, Macek, Čapka, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák
Ochman – Radzienciak, Krzak, Šulák, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Králík, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Mikler, Raška, Plandor, Matěj, Macháček

První třetina příliš šancí nepřinesla. Střelecky aktivnějším týmem byli Třinečtí, šance si však vytvářeli i sešívaní. Hned po čtyřiceti sekundách od úvodního buly se sám na brankáře hostů řítil Turek, jenž se sám před gólmanem ocitl také v jedenácté minutě. V obou případech však nakonec selhal. Třinec mohl zahrozit v osmé minutě, ovšem Mikler pokazil nahrávku i brejk, proti dorážejícímu Plandorovi i z úniku zakončujícímu Raškovi si ovšem výborně poradil brankář červenobílých.

Druhá dvacetiminutovka se ve slávistickém podání nesla především v defenzivním duchu – do příležitostí se postupně dostali třinečtí hráči Pastor, Havránek, Adámek a Krč, ovšem naráželi na výborně chytajícího Němečka. Zároveň se však nedá říci, že by Slavia byla úplně zalezlá – však nakonec zaznamenala v prostřední periodě více střel na branku než soupeř. Velké šance jí však chyběly. Turek v jedné z nich v oslabení trefil pouze beton brankáře Ochmana. Smutnit však nemusel. Sešívaným se totiž v úplném závěru druhé třetiny podařilo otevřít skóre. Filip Macek nejprve z dobré pozice netrefil, o chvíli později si však do útočného pásma najel znovu a přesnou střelou přes obránce poslal Slavii do vedení.

Třinec do třetí třetiny vlétl jako uragán a hned v prvních minutách zasypal Němečka několika nebezpečnými střelami. Přesto mohl už ve druhé minutě zvýšit náskok domácích Křenek, ale odkrytou branku minul. V šestačtyřicáté minutě se však svěřenci Tomáše Hamary přece jenom prosadili. Matěj Hasil dostal z pravého křídla puk za Ochmana, nikoli však za brankovou čáru, ale připravený Robin Všetečka se zpoza branky natáhl a došťouchl kotouč do branky.

Po minutě museli sešívaní řešit problémy brankáře Němečka, protože zůstal po souboji s agilním Raškou, jenž se natlačil do brankoviště a málem skóroval, ležet na ledě. Po chvíli se ale zvedl a duel v pohodě dokončil. Ve třiapadesáté minutě však přišla sprcha a voda na mlýn Slezanům. Tomáš Krč totiž jako blesk z čistého nebe dostal puk zpoza branky o Macka do branky a snížil. Oceláři hned nato zvýšili tempo hry a zahájili stíhací jízdu. Rozhodčí pak vyloučili Holého celkově na čtyři minuty za faul vysokou holí a šlo do tuhého. První situaci ještě domácí zvládli a Bureš vyhodil, pak ale přišlo vyrovnání. Indrst s Adámkem zavezli puk do útočného pásma a předložili ho na modrou volnému Jakubu Michálkovi, jenž přesnou střelou srovnal. Poslední minuta přinesla hokej bez zabrán a fanoušci museli mít zaděláno na infarkt. Oba týmy ale přežily a šly do prodloužení.

V tom hrála obě mužstva nejprve opatrně. Pak ale Třinec udělal chybu, jeden hráč zůstal vepředu a Slavia, konkrétně Lukáš Křenek, rozhodla v čase 61:52 o vítězství a bonusovém bodě navíc.

Mgr. Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Myslím si, že jsme dvě třetiny byli jasně lepší, diktovali jsme tempo utkání. Vytvořili jsme si mnoho gólových šancí, ale výborný výkon domácího gólmana nás držel v šachu. Domácím se podařily nešťastné první dvě branky, ale myslím si, že kluci ukázali vůli. Zápas jsme dotáhli do remízy, ale v prodloužení jsme udělali hloupou taktickou chybu a domácí toho využili. Jsem nicméně rád, že to kluci za stavu 0:2 nezabalili. Odvedli jsme tady velmi dobrý výkon.