Junioři v polovině přípravy, další prověrkou turnaj ve Varech

11.08.2022 · Martina Sikorová
Třinecká juniorka pokračuje v přípravě na novou sezonu. Po sérii přátelských utkání se mladí Oceláři vydali na cestu do Karlových Varů, kde se od pátku 12. srpna zapojí do jednadvacátého ročníku Hejtmanského poháru.

Dvakrát bratislavský Slovan, třikrát extraligová konkurence. Svěřenci trenéra Reného Muchy v dosavadním průběhu přípravy odehráli pět přípravných utkání a ze všech po závěrečné siréně odcházeli jako to spokojenější mužstvo. „Zápasy hodnotím pozitivně, jelikož jsme vyhráli zatím všechna přátelská utkání. I přesto, že máme stále nějaké nedostatky ve hře. Například v obranném pásmu je furt co zlepšovat, ale i v tom útočném. Máme dost střel, ale dáváme celkem málo gólů. Ale to do sezony dopilujeme,“ hlásí jeden z nejlepších střelců přípravy Matěj Kozlík.

Dalším testem projdou junioři o nadcházejícím víkendu. Po roce se mladí Oceláři znovu představí na tradičním turnaji v Karlových Varech, kde je během tří dnů čeká vydatná porce tří zápasů. „Určitě to bude příjemné zpestření přípravy. Budou tam kvalitní mezinárodní soupeři, ale i kvalitní soupeři, se kterými se potkáme v sezoně. A cíl je jasný. Vyhrát,“ má jasno útočník s číslem 55 na zádech.

Třinečtí mladíci byli na Hejtmanském poháru zařazeni do skupiny B a jejich soupeři tak budou Mladá Boleslav s Kolínem. První turnajovou skupinu vytvoří domácí Energie s Hradcem Králové a Mannheimem. Ve skupinách se týmy utkají systémem každý s každým, do zápasů o konečné pořadí pak budou nasazeny podle svého umístění.

Hrát se bude na tréninkové hale, všechny zápasy můžete sledovat prostřednictvím textových přenosů na onlajny.com.

Harmonogram Ocelářů

Pátek 12. srpna 2022 – 15:00: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec