Junioři získali na Spartě bod

19.11.2021 · Šárka Kolková
Těžký souboj dnes čekal svěřence trenéra Muchy, kteří měli na programu utkání se Spartou. Domácí se hned na začátku dostali do dvoubrankového vedení, ale Třinečtí na to zareagovali a ještě před koncem první třetiny vyrovnali a co víc, vstřelili i třetí branku a ovládli první část 3:2. Sparťané ale na konci druhé části srovnali s Oceláři krok a ještě se jim na začátku třetí třetiny podařilo otočit zápas na svou stranu. V samotném závěru třetí části udeřila síla dračí a utkání šlo nakonec do prodloužení. V této fázi hry však byli domácí šťastnější a druhý bod si připsali na svůj účet.
18.kolo, pátek 19.11.2021
Sparta Praha
5:4p
Tipsport arena
Třetiny: 2:3, 1:0, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 2. Mácha (Kubánek), 4. Slavíček (Tomov), 39. Slavíček (Krupička), 43. Tůma (Hauser), 65. Zembol (Theimer) – 8. Haas (Hrůzek), 17. Jobánek (Haas, Chovaniak), 19. Ramik (Chovaniak, Pětník), 57. Kozlík (Moškoř, Švančara). Rozhodčí: Bejček – Lhotský, Beneš. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 62:43. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.
HC Sparta Praha: Krbeček (21. Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Bareš, Vágner, Theimer, Zembol
HC Oceláři Třinec: Švančara – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Cedzo, Geidl, Matěj, Ramik, Kozlík, Jobánek, Procházka

Tipnout si vítěze tohoto zápasu nebylo vůbec jednoduché. Ocelářům se od října daří, v základní hrací době prohráli jen jednou na ledě Zlína a doma po samostatných nájezdech podlehli Dukle. Sparta byla na tom podobně. V minulém měsíci Pražané prohráli těsně s Bruslaři a Plzní. Na svém bojišti podlehli v prodloužení Olomouci. První třetinu začali dobře domácí, kteří se dostali do vedení. V druhé minutě prostřelil Švančaru Adam Mácha. Na něj navázal Josef Slavíček, který o dvě minuty později poslal svůj tým už do dvoubrankového vedení. Třinecká družina se nenechala vyvést z míry a ještě v téže třetině nastartovala k obratu. V osmé minutě překonal Krbečka Oskar Haas, který skóroval do odkryté brány. V sedmnácté minutě z trestné lavice vystartoval Jonáš Jobánek a poslal puk za Krbečkova záda. V poslední minutě před první přestávkou se dostali Oceláři do vedení díky přesné trefě Michala Ramika.

Hned na samotném začátku došlo v domácím celku k změně pozic. Krbečka vystřídal druhý brankář Hrabal. Sparťané v druhé třetině měli několik dobrých šancí a jejich aktivita přinesla spoustu práce brankáři Třince. Nejprve se k němu rozjel Hauser, ale šanci nevyužil. Tomov se dostal do výhodné pozice, jeho střela byla tečována, ale puk nakonec skončil vedle Švančary. I Třinečtí měli několik nebezpečných akcí, z nichž nejhorší byla pro Hrabala z hokejky Wardase, bohužel se mu nepodařilo dostat puk do brány. K vyrovnání došlo na samotném konci druhé třetiny, když z prostoru v mezikruží překonal Švančaru Josef Slavíček. Pražané se mohli dostat ještě do vedení, když třineckým hráčům unikl Hauser. Švančara svým zákrokem akci zlikvidoval a dodal třineckým mladíkům klid.

Tahanice a tvrdý boj pokračoval. V čtyřiatřicáté minutě se Sparta dostala do vedení díky přesnému zakončení Jakuba Tůmy, který nachytal nepřipraveného Švančaru a neměl problém poslat puk do odkryté brány. Švančara ale pražský tým ještě dlouho trápil. Slavíček se dostal do dobré pozice pro skórování, ale gólman Ocelářů jeho šanci vychytal. Sparta třineckého brankáře neustále prověřovala, ale ten byl stále ve střehu. Oceláři se dlouho nemohli dostat ze sparťanského sevření. Přece se ale podařilo. V sedmapadesáté minutě se Oceláři dostali do protiútoku, který plně využili a Matěj Kozlík poslal zápas do prodloužení.

Oba týmy měli bod, ale kdo získá ten druhý, bylo stále otázkou. Oba brankáři byli famózní. Švančara se blýsknul parádním zákrokem, Hrabal držel sparťanské naděje a nedovolil Ocelářům, aby dostali puk přes jeho beton. Třinec bohužel nabídnul v závěru prodloužení soupeři výhodu a domácí se dostali k přesilové hře. Tu využil Jakub Zembol, který získal pro Sparťany druhý bod.