Kacetl zářil v Pardubicích! Chci zvyšovat naše šance, abychom zvedli pohár

06.03.2022 · Patrik Czepiec
Oceláři zvládli v neděli nájezdový souboj s Pardubicemi, kterým se drolí led pod bruslemi. Pomalu přicházejí o šanci na přímou účast ve čtvrtfinále a podle toho také k duelu s Oceláři přistoupily. Ondřej Kacetl musel zastavit 36 ran a ještě utopil trojici střelců Dynama v nájezdech. Třinec hlavně jeho zásluhou uhájil výsledek 2:3.

Jak důležitá byla tato výhra po dvou partiích bez vstřelené branky?

Jsme hlavně rádi, že se nám povedlo dát góly. Kluci zápas odmakali a nakonec slavíme vítězství. Pracovali jsme dobře do defenzivy a je škoda, že už se nemůžeme dostat na první místo.

Dynamo tě zasypalo 37 pokusy. Pořádná fuška, co?

Už to tak vypadá, ale ani zápasy, kdy letí málo střel, ale zato je dost vyložených gólovek, nejsou jednoduché. Kluci každopádně dobře brání a máme vizitku týmu, který moc gólů nedostává. Nějaká okénka občas vzniknou, ale to na play off vypilujeme.

Věřil sis na pardubické střelce v nájezdech?

Vždycky je to taková loterie. Kluci mi pomohli tím, že dali z obou úvodních nájezdů branky, já jsem je naopak pochytal. To bylo super. Škoda, že Řeka (Robert Říčka) svůj nájezd proměnil, ale závěr už nám vyšel, protože jsme nemuseli do páté série.

V Pardubicích si dříve působil a tvůj vynikající výkon tentokrát vidělo bezmála devět tisíc fanoušků. Jak to vnímáš?

Jsem rád, že diváci zase můžou do haly. Přišlo hrozně moc lidí. Matně jsem přemýšlel, jestli jsem vůbec v Pardubicích chytal od té doby, co jsem z klubu odešel, v tak skvělé atmosféře.

Můžete se tímto vítězstvím naladit na play off?

V posledních zápasech nám to moc nelepilo. Puky se odrážely od nás, nebyli jsme schopní dostat se k dorážkám. Proto jsme makali a zvládli utkání v Pardubicích. I když je to výhra za dva body, jsme za ni rádi.

Při posledním mistrovském tažení jsi měl fantastickou formu. Už zase zahříváš své motory?

Vloni mi play off vyšlo. Letos se mi osobně daří, ale jak jsem říkal, je to také vizitka celého týmu. Kluci mně i Mazimu (Marku Mazancovi) pomáhají. Je to naše práce, abychom zvyšovali šanci na vítězství. Máme nastavené ty nejvyšší cíle, jdeme krok po kroku, soustřeďujeme se na každý další zápas, ale byli bychom rádi, kdybychom opět pohár zvedli.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice