Kapitán Růžička: Na zápas v Bratislavě budeme vzpomínat

11.01.2023 · Adam Sušovský, Martina Sikorová
Má doma zlato z mistrovství světa, zahrál si i na olympiádě. V klubové kariéře vyšplhal coby držitel všech rekordů na pomyslný ocelářský Olymp, přesto také Martin Růžička v pátek zažije něco nového: Pod širým nebem si na velkém fotbalovém stadionu aktuální lídr kanadského bodování zahraje poprvé v kariéře!

Miluje výhry, do všeho jde po hlavě. Až ve čtvrtek ráno Martin Růžička, aktuální kapitán Ocelářů, nasedne do týmového autobusu s cílovou stanicí Bratislava, zase bude mít v hlavě myšlenky jen na to, jak v netradičních podmínkách uspěch. A odvézt si z extraligového zápasu pod širým nebem tři body.

Přesto také ambiciózní hokejista a momentální lídr kanadského bodování celé soutěže přiznává, že páteční večer bude v kariéře jeho i dalších spoluhráčů speciální. "Já myslím, že to bude zážitek pro všechny. Jak pro hráče z týmu, kteří nic podobného stejně jako já ještě nezažili, tak pro fanoušky a naše rodiny. Prostě pro všechny, co to zažijeme. Bude to pěkné," těší se Růžička.

Sám na klubové úrovni hrával v Americe, v Rusku, nesmazatelnou stopu zaznamenává ve své kariéře za Třinec. Nic podobného ale nikdy předtím nenažil. "Řadit to v kariéře nad něco nechci, ale vím, že to bude jeden ze zážitků, na který budeme rádi vzpomínat. Od kluků, kteří si open air zahráli vím, že když vyjde počasí, je to skvělé. Dodnes na to vzpomínají a taky pro mě to bude moment, ke kterému se vždy budu rád vracet."

Oceláře by v Bratislavě mělo podpořit několik tisícovek fanoušků, chystá se pravděpodobně největší výjezd z Třince v historii. A vliv by na to nemělo mít ani počasí. Hrát se pochopitelně bude ve větru i dešti. Zatímco fanoušky bude na tribunách chránit zastřešení moderního stadionu, hráči na umělém ledě půjdou vstříc všem povětrnostním podmínkám. Ani dva dny předem přitom stále není jasné, jak vlídná příroda k hokejistům bude.

"Pár kluků říkalo, že možná bude pršet. To by pro zápas venku asi ideální nebylo, ale holt se musíme smířit se vším. Odehrajeme to tak jako tak a já osobně zatím nic speciálního, co se týče třeba hráčské výstroje, připravené nemám. Sám nevím, co od zápasu čekat," usměje se Růžička.

"Všem klukům jsem ale říkal, že tam jedeme samozřejmě hlavně uspět. Já to beru jako zápas, který chci vyhrát. To je primární, o to nám všem jde. Všechno kolem bude pěkný, ve čtvrtek si tam i zatrénujeme a nějak si to užijeme, protože to bude jiný trénink, než na jaký jsme zvyklí. V samotném zápasu ale chceme uspět my i Brno a zážitek to pak bude o to lepší pro toho, komu se to podaří," uzavírá třinecký kapitán.

Celý rozhovor s Martinem Růžičkou si můžete pustit taky v přiloženém videu.