Kapitán Vrána: Je to pocta, lídrů ale máme víc

16.09.2020 · Martin Stebel
Funkci kapitána už kdysi zastával v týmu pražské Sparty. Kredit důvěry získal také u Ocelářů. Je typem rozvážného vůdce s přirozenou autoritou. Preferuje řešit problémy spíše diplomatickou cestou bez výrazných gest a divokých emocí. "Pro mě se nic nemění, v týmu táhneme všichni za jeden provaz. Pokud se objeví problém, řešíme ho společně," tvrdí nový kapitán Ocelářů PETR VRÁNA.

Jaká byla tvoje reakce na tuto volbu týmu?

Všichni tušili, že to bude mezi pár hráči. Možná je to i tím věkem. Cítím, že mi to za chvilku končí (usmívá se). Je pro mě pocta, že jsem dostal důvěru v tak zkušeném mužstvu. Trenér to ale řekl správně - kluků, co by mohli mít na dresu kapitánské céčko, je u nás spousta. Všichni za sebou mají mraky zkušeností a ví, co to obnáší. Beru to tak, že mám nějakou zodpovědnost, budu komunikovat s rozhodčími, zastupovat tým jako celek. Jinak se ale pro mě nic nemění, v týmu táhneme všichni za jeden provaz. Pokud se objeví problém, řešíme ho společně.

Mnoho kapitánů je spíš emotivnějších, ty jsi větší flegmatik...

Snažím se být vždy v klidu. Někdy je potřeba zvýšit hlas, ale v tomto týmu opravdu není patnáct mladých kluků, na které musíte občas zařvat. Fungujeme v kabině tak, že si každý řekne, co potřebuje. Zatím se nikdy nestalo, že by někdo na někoho řval. Fungujeme spíš jako skupina starších kluků a v tomto režimu pojedeme dál. Bylo tomu tak v době, kdy byl kapitánem Krajda či Áda.

Jaké to bude, až v Brně vyjedeš v pátek na led jako kapitán?

Trochu odlišné, než když člověk jede na led jako řadový hráč. Teď je to kvůli koronaviru jiné, nepodáváme si třeba ruce, ale cítím, že musím tým vést. Ale znova opakuji, já se jen budu snažit dělat svou práci, na tom se nic měnit nebude. Vystupujeme jako tým.

Jaký dojem na tebe zatím dělají mladší hráči, kteří jsou u Ocelářů na dočasnou výpomoc, než se rozběhnou zámořské soutěže?

Vnímám to pozitivně. Mladší kluci mohou vidět v akci Zadinu, Jaška, Kořenáře. Záďa má své kvality, hraje v Detroitu. Je vidět i na tréninku, jak pracuje, jaké má nasazení. Jáša samozřejmě taky, Pepa v bráně rovněž. Je to i pro nás zajímavá změna, mít v týmu mlaďochy, co se v Americe prosazují. A oni zase mají šanci se ukázat doma.

Začínáte dvakrát venku. Je to těžký los?

Je to nepříjemné v tom, že jedeme do Brna a hned do Varů, takže je to takový delší trip. Na druhou stranu ale budeme mít ty Vary za sebou hned ze startu a nebudeme tam muset někdy kolem Vánoc. Jednoduché to nebude. Brno má znovu kvalitní tým, výborné hráče. Vary mají zase spoustu mladých kluků, obměnili to. I tam jsou hráči, kteří se vrátili z Ameriky, takže snadné to nebude nikde. Ale přípravu jsme zvládli dobře a můžeme si věřit. Doufám jen, že nám vydrží zdraví.

Nestraší vás možnost odkládaných zápasů?

Pravidla se stále mění, nikdo neví, co se bude dít za měsíc. Je to ale spíš otázka na vedení ligy, na trenéry. Pokud nám někdo řekne, že jsme v karanténě, tak v ní budeme. Jakmile budeme moci zase hrát, tak prostě nastoupíme. K tomu není co dodat. Můžeme jen věřit, že se to uklidní, že budou na zápasy chodit lidi, a že to bude mít atmosféru. Hlavně si přeji, aby všichni zůstali zdraví a nemuseli jsme řešit nějaké zbytečné zdravotní problémy.

Dnes v 17:00 | Muži