Kapitán Vrána: Zvláštní motivaci na Spartu nemám, kluci z Frýdku-Místku to zvládají

04.02.2022 · Šárka Kolková
Oceláři měli na programu utkání s pražskou Spartou. Ač se zdála první třetina vyrovnaná, v té následující už Oceláři získali nad zápasem kontrolu. Výsledkem je přesvědčivé vítězství 4:1. Gólově rivala zasáhl také kapitán Petr Vrána, který prostřelil Matěje Machovského ve vlastním oslabení. Proti Spartě letos vstřelil už čtyři branky.

Petře, jak vypadal zápas z tvého pohledu?

Myslím si, že jsme od začátku hráli slušně. Možná tam bylo pár ztrát a Spartu jsme pustili do brejku, ale poté jsme si to pohlídali. Bylo dobré, že jsme byli relativně produktivní. Dali jsme gól v přesilovce, a to nás uklidnilo. Za stavu 4:1 jsme to dohráli.

Druhou třetinu jste vyhráli 3:0. Byl to zlomový okamžik zápasu?

Určitě ano. Bylo dobré jít do vedení proti Spartě. Začátky byly v poslední době od nás slabé a zápasy se přetahovaly delší dobu. Pomohlo nám to, když jsme jim odskočili.

Co říkáš na svůj gól v oslabení?

Bylo to trochu se štěstím. Střela nebyla úplně silná. Jsem rád, že to vyšlo.

Na Machovského si v prvních šancích zkoušel kličky, ale na třetí pokus ses rozhodl rovnou vystřelit.

Myslím si, že jsem moc vymýšlel. Nakonec jsem vystřelil a prošlo to tam se štěstím.

Ve třetí třetině naskočil do branky Sparty poprvé Julius Hudáček. Cítili jste změnu v brankovišti?

Chytal výborně. Musím říct, že je podržel. Do brány šel v těžké situaci, ale Růža ho prostřelil.

Máš proti Spartě speciální motivaci? Letos se ti obzvlášť daří a do jejich brány jsi vsítil čtyři branky.

Nevím. Vždycky, když hrajeme se Spartou, je to velké utkání. Minulé zápasy byly takové přestřelky, ale dnešní duel jsme zvládli tak, jak jsme chtěli. Pro diváky musely být předchozí zápasy hodně atraktivní. Daří se nám a doufám, že to bude pokračovat.

Spartu poráží každý rád, že?

Když jsem za ně hrál, všichni se na nás chystali. Je to jednoduše Sparta. Dobře jsme se na ně připravili.

Co říkáš na absenci hráčů, kteří museli odletět s reprezentacemi na olympiádu a vy jste museli povolat hráče z partnerského Frýdku-Místku?

Máme i nějaká menší zranění, někteří kluci vypadli ze hry. Máme to slepené. Ale kluci, kteří přišli, dělají to, co mají. Vyhráli jsme v Litvínově, se Spartou a já věřím, že v období, kdy tady budou hrát, budeme vyhrávat i dál.