Kapitán juniorů Kareš: Nikdy jsme se nebáli a hráli naši hru

03.05.2023 · Šárka Kolková
V základní části vybojovali junioři první místo, sezonu 2022/2023 zakončili jako vicemistři. Za úspěšným ročníkem se s odstupem ohlíží kapitán týmu Antonín Kareš.

Když jsme hodnotili základní část, říkal jsi, že o spokojenosti nebo nespokojenosti se sezonou se bude rozhodovat až v play off. Jak zní verdikt?

Za mě jsem se sezonou určitě spokojený, i když každý z nás chtěl vyhrát mistrovský titul. Přesto hodnotím sezonu velice pozitivně.

V průběhu ledna a února jste měli problémy s marodkou. Když se na to podíváš zpětně, byla i tohle příprava na play off, které jste neodehráli v kompletní sestavě?

Je to možné, že to tým trochu připravilo a zocelilo na chvíle, kdy nebudeme hrát v kompletní sestavě.

Pár zápasů jsi vynechal i ty a s kapitánským céčkem místo tebe zaskočil Filip Hrůzek. Zvládl to?

Filip Hrůzek je obrovský srdcař, dříč a také zkušený hráč. Myslím si, že to vždy zvládal a výborně zaskakoval.

V celé sezoně jste předvedli několik povedených obratů. Co za tím podle tebe bylo?

Myslím si, že naše odhodlání bojovat za každého stavu a nic nevzdávat. To jsme také předvedli i ve vyřazovácí části.

Mohlo vás pak dotahování doběhnout ve finále proti Spartě?

Možná nás to trochu dohnalo. Série s Jihlavou i s Pardubicemi byly velice vysilující a většinu zápasu jsme museli dotahovat, takže nás to stalo mnoho sil.

Když se vrátíme na začátek play off, jako první jste narazili na Pardubice. Kde se podle tebe série lámala a co ji nakonec rozhodlo?

Řekl bych, že sérii rozhodl druhý zápas, který jsme v posledních třech minutách otočili, a ohromně nás to nakoplo do dalších zápasů. Dokázali jsme si, že na to máme.

V semifinále jste šli na nepříliš oblíbenou Jihlavu. Jak zpětně vzpomínáš na rozhodující sedmý zápas?

Byl to obrovský zážitek a nepopsatelná euforie. Jsem hrdý na tým, že jsme nic nezabalili a pořád věřili ve vítěztví a po velice napínavých nájezdech postoupili do finále.

Ve finále jste prohráli se Spartou 0:4, ve druhém ani ve čtvrtém zápase jste přitom nezačali špatně. Co chybělo?

Těžko říct, co byl ten hlavní problém. Z mého pohledu jsme se moc nadřeli na to, dávat gól. Sparta jenom čekala na naše chyby a ty pak bezkompromisně trestala.

Ovlivnil vývoj finále i fakt, že jste kvůli reprezentačním povinnostem postrádali Adama Cedza s Miroslavem Holinkou?

Oba dva byli celou sezonu klíčoví hráči, takže to byla samozřejmě znatelná ztráta. V průběhu play-off se nám zranil i Jonáš Jobánek, který také patřil mezi tahouny týmu. Ale myslím, že i přesto všechno jsme byli schopni odehrát výborné zápasy.

Na stránkách hokej.cz v průběhu sezony vyšla tabulka, podle které měli Oceláři pátý nejmladší tým. A stejně jste došli až do finále. Jak jsi z pohledu kapitána vnímal vaši partu?

Jsem rád, že navzdory tomu, že jsme měli tak mladý tým, jsme se nikdy nebáli a hráli naši hru. Možná nám chyběly zkušenosti, ale na druhou stranu jsme byli nepříjemní a obětaví.

Co vás bude čekat v následujících dnech? Setkáte se ještě s kluky a máte v plánu nějakou rozlučku se sezonu?

V následujících dnech nás čeká odpočinek a lehká pauza od hokeje. Rozlučku se sezonou máme už úspěšně za sebou.
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno