Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Krásné Szturcovo jubileum: 600. zápas kariéry oslavil gólem a nahrávkou

01.02.2022 · Adam Sušovský
Dva významné milníky své hráčské kariéry překonal během jednoho večera Roman Szturc. Zápas v Litvínově byl jeho 600. v Tipsport extralize, jubileum útočník, který Ocelářům vypomáhá z Frýdku-Místku, navrch oslavil gólem i asistencí. Tím zároveň pokořil kariérní metu 200 kanadských bodů.

Vítězství 6:2, jeden vstřelený gól, asistence k tomu a spousta gratulací od okolí navrch. Utkání v Litvínově bylo pro Romana Szturce speciální, třinecký útočník díky němu zaokrouhlil svou metu odehraných zápasů v nejvyšší české soutěži na rovných 600. A co víc: Díky dvěma kanadským bodům stejný večer pokořil i hranici 200 bodů v extralize.

"Nepočítám to, ale kluci mi už dva zápasy zpátky hlásili, že se k těmhle metám blížím. Ve statistickém okénku na klubovém webu se tyhle věci evidují, takže o tom máme přehled. A co na to říct? Je to hezké číslo," usmál se Szturc po utkání. 

Drtivou většinu zápasů v extralize odehrál za svůj mateřský klub, úhlavního třineckého rivala, Vítkovice (564), další přidal ve Zlíně (10) a zbytek v Třinci (26). Většinu třineckých zápasů posbíral Szturc v letošní sezoně, třebaže se to na jejím začátku příliš nečekalo. Odchovanec Vítkovic přišel do organizace Frýdku-Místku v průběhu minulé sezony, v té letošní ale i vinou rozsáhlé marodky a onemocnění v kádru hrál především v prvním týmu Ocelářů.

"Vždycky jsem chtěl, aby má kariéra byla dlouhá. Rok zpátky už to tak nevypadalo, ale najednou jsem (tady) dostal šanci. Chtěl jsem se k těmhle metám dostat a chtěl bych se dostat i dál," říká dvaatřicetiletý hráč, jehož pomoc trenér Václav Varaďa bude potřebovat i v následujících týdnech. Ocelářům chybí hned pět důležitých hráčů, kteří reprezentují své země na olympiádě. I proto se dnes kromě Szturce objevili v sestavě Třince také další hráči partnerské organizace: Obránci Jakub Teper a Daniel Krenželok i útočník Vladimír Svačina. 

"Já už od listopadu tolik mezi Třincem a Frýdkem nependluju, odehrál jsem za tu dobu za Frýdek možná dva zápasy? Jinak se už delší čas připravuju v Třinci s týmem. Sbíram to teď zápas od zápasu, užívám si, že můžu být součástí takového klubu a snažím se makat naplno. Když se navíc vyhrává, je to ještě příjemnější," líčí Szturc. 

"Samozřejmě nemám zprávy o tom, jak to se mnou bude dál, to je na rozhodnutí trenérů. Ale zatím se zdá, že budu v dalších dnech pokračovat v Třinci. Jedna celá lajna je na olympiádě, dnes v Litvínově navíc nedohrál Kury (Daniel Kurovský), takže to vypadá, že bych asi mohl pokračovat tady."

V Litvínově Szturc oba body posbíral až v samotném závěru zápasu. Nejprve v čase 54:07 asistoval Davidu Korfoňovi na branku na 5:2, o necelé tři minuty později, při dalším střídání své formace pak uzavřel dorážkou draveckého střely na konečných 6:2 pro Třinec. "Vladko vystřelil a já jen čekal, jestli se to odrazí. Puk mi spadl mezi kruhy do slotu přímo na hůl, poslepu jsem ho házel na branku a gólman tam naštěstí nohu neměl," řekl Szturc. 

Oceláři tak i díky jeho bodovému přispění po dvou porážkách v řadě znovu zvítězili a i díky zaváhání soupeře v souběžně hraném zápase na Kladně odskočili na čele tabulky od druhého Mountfieldu HK zase na šest bodů.