Kurovský: Gól pod kotlem jsem si chtěl užít

26.03.2023 · Adam Sušovský, foto Jiří Bezucha
Oceláři na ledě nechali duši, řada z nich by bývala za výhru položila život. A odměna přišla: Třinec ukradl Spartě pátý zápas, vyhrál v O2 aréně 3:0 a poprvé ve čtvrtfinále vede. Klid dal Ocelářům až při soupeřově power play Daniel Kurovský. „Ale bál jsem se, ať netrefím tyčku,“ smál se po zápase a chválil fantastického Ondřeje Kacetla.

Poprvé vedeme v sérii, vedli jsme i dnes od první třetiny. Jaký to byl a je pocit?

„Dobrý pocit. Když tým vede, může se zaměřit více na obranu. Oni do nás museli bušit. Bušili celý zápas i díky tomu, že jsme jim nabídli hodně přesilovek. Ale díky Kácovi máme vítězství.

Co se dá říct na výkon Ondřeje Kacetla?

Je to play off gólman.

Jak jste prožívali zejména druhou třetinu, kdy měla Sparta drtivý tlak?

No, to jsme si zrovna moc neužívali. Hráli jsme pořád v oslabení. Čekal jsem, kdy někdo z našich hráčů na ledě omdlí. Jejich obětavost byla neskutečná. Zblokovali jsme neskutečné množství střel a pak ten náš Káca…

Při tom tlaku to občas vypadalo, že i on sám plive zpod masky krev…

Moc jsme mu nepomohli. Moc jsme s pukem v útočném pásmu nebyli, aby si v průběhu zápasu odpočinu. Snad v pondělí dobře zregeneruje.

Klid jsi dal Ocelářům ty gólem do prázdné branky, ale měl jsi co dělat, abys puk stihl dobruslit, že?

Já jsem se hlavně modlil, ať to netrefím do tyčky. Ještě chyběly dvě a půl minuty, bál jsem se protiútoku. Zaplať pánbůh, že jsem to dal a užil jsem si to pod kotlem. Moc gólů jsem v sezoně nedal, tohle jsem si užít chtěl.

Co před úterním zápasem zlepšit, aby Oceláři mečbol proměnili?

Nesmíme být tolik v oslabení a musíme se nutit více do pohybu, nebýt tak statičtí.

Co říkáš na to, že Sparta má herní převahu, ale Oceláři víc výher?

Má převahu, ale… My máme tým tak dobře poskládaný, že takové zápasy zvládáme. Máme hodně bojovníků a rozdílového Růžu. Samozřejmě ale příště musíme předvést lepší výkon než dneska.