Kvarteto Ocelářů v nominaci před MS U20

02.12.2020 · Martin Stebel
Trenéři české reprezentace do dvaceti let ve středu zveřejnili podobu nominace na závěrečný kemp ve Vyškově. Na jihu Moravy se dohromady 42 hokejistů popere o účast na mistrovství světa v Edmontonu. Ve výběru hlavního trenéra Karla Mlejnka nechybí hned čtveřice hráčů ocelářské organizace - brankáři Nick Malík s Tomášem Suchánkem a také útočníci Jonáš Peterek s Adamem Raškou.

České mužstvo absolvuje ve Vyškově povinný kemp nařízený organizátory šampionátu, a to v "bublině", tedy bez kontaktu s okolním světem. V jeho průběhu podstoupí trojí testování na covid-19. Sraz má naplánovaný na sobotu 5. prosince. Přesně o týden později trenéři zúží sestavu na 28 hráčů, z nichž ještě tři do turnaje nezasáhnou – na soupisku mohou být zapsaní tři brankáři a 22 hráčů do pole. V neděli 13. prosince se tým vydá z Vídně charterovým letem do Edmontonu. Mistrovství světa se koná v Kanadě od 25. prosince 2020 do 5. ledna 2021.

"Letošní sezona je hodně specifická, což ovlivňuje i nominaci na mistrovství světa. Mimo výkonnosti hráčů musíme brát ohled i na covid-19. I proto se kempu ve Vyškově zúčastní široký kádr. Navíc spousta hráčů odehrála kvůli koronavirové pandemii pouze několik utkání," prozradil Karel Mlejnek.

Jedním z nominovaných je devatenáctiletý Ocelář Adam Raška: "Pozvánka do národního týmu mě hrozně potěšila. Radost je o to větší, že v nominaci nejsem sám z Třince, ale spolu se mnou jedou na kemp další kluci - Jony, Malda a Suchoš. Většina kluků, kteří jsme nyní povolání, jsou v reprezentaci už od U16. Mohu tedy říct, že se známe čtyři roky. Pozvánka na kemp je fajn, ale nejbližším cílem je z osobního hlediska samotná účast na mistrovství světa dvacítek v Kanadě. Myslím, že letos je šance docela slušná, ale vím, že to závisí jen na mých výkonech. Jsem ročník 2001, tudíž to bude poslední světový šampionát této kategorie. Motivace proto bude maximální," tvrdí šikovný útočník, který letos už dokonce obdržel pozvánku do národního týmu dospělých na listopadový turnaj Karjala v Helsinkách.

Dnes v 18:00 | Muži