Letošní Liga mistrů zná všech 32 účastníků

08.05.2021 · Martin Stebel
Předchozí ročník Champions Hockey League se vinou globální pandemie nekonal, příští sezona evropské hokejové soutěže by už ale měla odstartovat. Teprve v pátek večer vrcholily národní ligy v Německu a ve Švýcarsku, poznali jsme tedy poslední postupující. Ani letos v elitní společnosti nebudou scházet čeští šampioni z Třince, kteří si postup vybojovali už posedmé z osmi dosavadních ročníků!

Z českých týmů si už dříve zajistily účast v příštím ročníku CHL Oceláři a Sparta. Mistři z Třince už pět kol před koncem základní části Tipsport extraligy, pozdější vítěz Prezidentského poháru se k nim vzápětí přidal. Třetího extraligového účastníka Ligy mistrů určilo teprve finále. Díky triumfu Ocelářů nad Libercem se štěstí usmálo na Mladou Boleslav, která postupuje jako třetí celek dlouhodobé části.

Proces losu skupin pro sezonu 2021/22

Aby se vyhovělo národním týmům, které budou bojovat na konci srpna ve finále olympijské kvalifikace, rozhodla se Rada CHL lehce upravit postup losování skupin pro ročník 2021/2022. Osm týmů ze zemí účastnících se zmíněné olympijské kvalifikace bude zařazeno do 5. koše, z nějž následně budou týmy rozlosovány do dvou čtyřčlenných skupin a nebudou hrát svá utkání CHL v době olympijské kvalifikace (26. - 29.8. 2021). Zbylých 24 týmů bude rozděleno do čtyř výkonnostních košů a z nich následně rozlosováno podle standardních postupů do šesti skupin po čtyřech týmech.

Los příštího ročníku CHL je na programu ve středu 19. května v 18:00 a bude vysílán živě napříč všemi oficiálními digitálními platformami CHL.

Nový ročník soutěže má začít 26. srpna. Do play off postoupí vždy dvě nejlepší mužstva z osmi čtyřčlenných základních skupin, které skončí 13. října. Vítěz pak bude znám 1. března 2022.

Účastnické týmy CHL pro sezonu 2021/22

Švédsko: Frölunda Indians, Växjö Lakers, Rögle BK, Leksand IF, Skellefteå AIK
Švýcarsko: EV Zug, HC Lugano, Fribourg-Gottéron, HC Lausanne, Lions Curych
Německo: Adler Mannheim, Eisbären Berlín, EHC Red Bull Mnichov, Pinguins Bremerhaven