Libor Hudáček: Dva góly, výhra, co víc si přát?

18.11.2022 · Redakce, foto: Jiří Princ
Konto svých bývalých spoluhráčů dnes zatížil dvěma góly, včetně vítězné branky po polovině zápasu. Po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání na straně Ocelářů. Po slabším rozjezdu se dostává do formy a stává se postrachem obran soupeřů. Utkání pod Ještědem hodnotí Libor Hudáček.

Gratulujeme k dnešní výhře a navázání na poslední vítězné utkání. Co dnes rozhodlo o vašem vítězství?

Hráli jsme celých šedesát minut a měli jsme výhodu, že jsme hráli zápas se Spartou, přičemž oni dlouho nehráli a nebyli tak rozehraní. Využili jsme přesilovku, ubránili jsme oslabení a myslím si, že jsme odevzdali super výkon.

Vypadali jste sebevědomě, že si s pukem hrajete a přehráváte obranu od začátku.

Myslím si, že to je tím předvčerejším zápasem. Sparta hrála také super a my jsme se do toho rychleji dostali a věděli jsme, že Liberec v podstatě dva týdny nehrál. Myslím si, že to bylo tím.

Jaký byl pro vás návrat do Liberce? Jaké to bylo emočně vrátit se na místo, kde jste získal s týmem stříbro?

Návrat byl velmi dobrý. Dali jsme dva góly, vyhráli jsme, tak co víc si přát. Byl jsem vyhecovaný, chtěl jsem se tady znova ukázat, cítil jsem jemnou nervozitu. Bylo to něco jiného, byl jsem na druhé straně a jsem rád, že jsme vyhráli a chlapci mě můžou obrat o peníze. (úsměv) Byl jsem se i podívat v domácí šatně, jak si ji předělali a mají to velice pěkné.

Snažil jste se o hattrick?

Měl jsem tam asi dvě tři šance, ale asi jsem byl přemotivovaný a přestřelil jsem to. Kdybychom prohráli a já ten třetí gól nedal, tak by to bylo horší, takhle stačily dva góly.

Prvních sedm zápasů jste čekal na gól a teď za posledních pět zápasů naopak jste dal osm gólů. Co vás probudilo?

Myslím, že takové nějaké náhodné góly jako třeba dneska ten první. Takový gól jsem potřeboval a pak to sebevědomí jde zápas od zápasu výš. Víc si teď věřím, víc se dostávám do šancí, chodím do jedna na jedna situací a přečíslení. Dostal jsem se na přesilovku, vystřelil jsem ze své pozice a dal jsem gól a to mi také určitě pomohlo.

Nebudete se nakonec s Martinem Růžičkou přetahovat o vítězství v tabulce střelců?

Já myslím, že je úplně jedno, kdo dá kolik gólů, hlavně chceme góly pomáhat týmu k vítězstvím. To se od nás očekává a my to musíme naplňovat každý zápas.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary