Liga mistrů v sobotu pokračuje: Oceláři vyzvou norské Olejáře

22.08.2014 · Martin Stebel
Sotva dozněl gejzír pozitivních emocí z úvodního vystoupení Ocelářů v rámci Champions Hockey League, mohou se příznivci třineckého hokeje těšit na čerstvou porci interesantních zážitků z evropské soutěže. V sobotu 23. srpna ve své komfortní hale na Frýdecké ulici přivítají norské mužstvo Stavanger Oilers.

STAVANGER OILERS

Norský klub patři k velmi mladým organizacím. Oficiálně byl založen teprve v roce 2000, a je de facto pokračovatelem předchozího stavangerského hokejového klubu Viking Hockey. Navzdory své krátké historii už však patří mezi úspěšné norské oddíly. V posledních pěti sezonách vyhrál ve své zemi hned čtyři mistrovské tituly. Kromě toho letos přidal také vítězství v Kontinentálním poháru – jediném mezinárodním hokejovém poháru, který se na starém kontinentu pravidelně dosud konal. Své domácí zápasy hraje v DNB-Areně, která není kapacitně velká - pojme 4300 diváků.

Stavanger během mistrovských oslav. foto: smp.no

Norské mužstvo disponuje poměrně pestrou směsicí hráčů, kteří mají mezinárodní zkušenosti. Kapitánem týmu je ostřílený reprezentant Snorre Hallem. Mezi nejvýraznější letní posily musíme zařadit kanadského útočníka Joshe Soarese, který přišel z rakouského Grazu. Ze švédského MODO doputoval další stabilní člen národního výběru Kristian Forsberg. Dres s nápisem "TOP SCORER" bude v sobotu hrdě nosit nejproduktivnější hráč uplynulé sezony, kterým je americký útočník Dan Kissel. Hlavním koučem Stavangeru je Petter Thoresen, jehož synem je v současné době pravděpodobně nejpopulárnější norský hokejista - útočník Petrohradu Patrick Thoresen.

Stavangerští Olejáři zahájili první duel Ligy mistrů ve velkém stylu. Na ledě favorizované Tappary vedli po osmi minutách už tříbrankovým rozdílem. Jenže v dalším průběhu k překvapení nedošlo. Finské mužstvo totiž naprosto ovládlo hru a skandinávského rivala zasypalo sedmi góly. V norském týmu se nejvíce prosadil Josh Soares, který měl osobní podíl na všech gólech hostů.

Tappara Tampere - Stavanger Oilers 7:3 (1:3, 4:0, 2:0)

Branky a asistence: 13. Kolomatis (Järvinen, Palola), 32. Jormakka (Kolomatis, Palola), 36. Jormakka (TS), 36. Palola, 38. Mäkinen (Rauhala), 46. Haapala (Kaksonen, Kolomatis), 58. Aalto (Erkinjuntti, Malinen) – 5. Soares (Dahl-Anderssen, Plastino), 8. Rokseth (Soares, Forsberg), 8. Soares (Dahl-Anderssen, Forsberg).

Sestava Stavangeru: Smith (Holm) – Solberg, Plastino, Johannesen, Veideman, Mostue, Rokseth, Hjelm – Dahl-Andersen, Forsberg, Soares – Kissel, Daoust, Kristiansen – Trettenes, David, Lorentzen – Hoygard, Huse, Hallem, Roste-Fossen.

------------------------------------------------------------------------------------------

HC OCELÁŘI TŘINEC

Nositelé ocelového draka prožili snový vstup do Champions Hockey League. Proti švýcarskému Bernu sice nastupovali v roli mírného favorita, ale pravděpodobně nikdo nečekal tak dominantní průběh čtvrtečního střetnutí. Slezané od úvodu jednoznačně diktovali tempo hry, svého soka zatlačili do hluboké defenzivy a vnutili mu svoje herní pojetí. Výsledkem této aktivity bylo sedm branek a přesvědčivé vítězství. V paměti dlouho zůstane především bodový přínos Jiřího Polanského (2+2), nádherná trefa Marka Trončinského a také vítězná "boxerská vložka" kapitána Rostislava Klesly. Do sobotního souboje o evropské body proto mohou Oceláři vykročit se zdravým sebevědomím a skálopevnou vírou ve vlastní schopnosti.

Oceláři děkuji svým příznivcům za podporu. foto: Marian Ježowicz.

"Čekali jsme, že tento zápas bude těžší. Věděli jsme, že Bern je výborný tým, se kterým se těžko hraje. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, povedly se nám rychlé branky. Potom to z nás spadlo, bylo to vidět na naší hře a dokázali jsme plnit všechno co jsme si řekli. Chtěli jsme dnes vyhrát, očekávali jsme hodně diváků, kterým jsme chtěli dokázat, že dokážeme obstát proti nejlepším evropským celkům. Bern byl hodně atraktivní soupeř, jsme rádi za vítězství," sdělil asistent trenéra Václav Varaďa.

HC Oceláři Třinec - SC Bern 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Branky a asistence: 8. Polanský (Irgl, Adamský), 11. Nosek (Polanský, Irgl), 21. Polanský (Irgl, Žejdl), 37. Trončinský, 39. Linhart (Dravecký), 57. Orsava (Klesla), 58. Orsava (Polanský).

Sestava Ocelářů: Hrubec – Roth, Klesla (C), Trončinský, M. Doudera, Galvas, Nosek, Linhart – Dravecký, Plíhal, Kreps – Adamský, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Rufer – Chmielewski, Matuš, Hrňa.

Tabulka skupiny E po prvním kole:

1. HC Oceláři Třinec, 3 body, skóre 7:0

2. Tappara Tampere, 3 body, skóre 7:3

3. Stavanger Oilers, 0 bodů, skóre 3:7

4. SC Bern, 0 bodů, skóre 0:7.

Utkání HC Oceláři Třinec - Stavanger Oilers začíná v sobotu 23. srpna od 20:00.

Rozhodčí: Daniel Konc (SVK), Robin Šír (CZE) – Tomáš Brejcha (CZE), Libor Suchánek (CZE)

Přímý přenos vysílá program slovaksport

Textový přenos nabídne webový portál onlajny.com

HC Oceláři Třinec a.s. informuje, že vstupenky na sobotní duel budou jako obvykle k zakoupení dvě hodiny před úvodním buly. Prodejním místem je pokladna u parkoviště WERK ARENY. SRDEČNĚ ZVEME!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary