Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Los CHL: Oceláři míří do Skandinávie, zahrají si i v Tampere

24.05.2023 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři už znají jména svých soupeřů v nové sezoně Champions Hockey League, v základní části je v novém systému soutěže čekají cesty do Skandinávie: Zahrají proti finským Ilves Tampere, Pelicans Lahti a norskému Stavangeru. Doma přivítají švýcarský Rapperswil, německý Mnichov a dánský Aalborg.

Jako tradičně přímo v dějišti mistrovství světa, moderní NOKIA ARENĚ v Tampere, proběhl los nového ročníku Champions Hockey League. Oceláři si prestižní evropskou soutěž zahrají už podeváté v historii a mohou se těšit na konfrontaci zejména se skandinávskými soupeři. 

V pozměněném formátu soutěže je čeká v základní skupině šest zápasů, pokaždé s jiným soupeřem. Cestovat budou na sever, zahrají si přímo v dějišti mistrovství světa proti Ilvesu Tampere, ve Finsku odehrají zápas také proti Pelicans Lahti a čeká je i výlet do Norska na led tamního mistra ze Stavangeru. 

Doma Oceláři sehrají stejný počet zápasů, ve WERK ARENĚ přívítají suveréna loňské sezony německé DEL, vítěze základní části i mistra Red Bull Mnichov, třetí celek dlouhodobé sezony a poraženého čtvrtfinalistu ze Švýcarska Rapperswil a dánského mistra z Aalborgu. 

"Velmi zajímavý los, čekají nás atraktivní a velmi kvalitní soupeři. Jsme rádi, že budeme hrát v nové aréně v Tampere, dějišti posledních dvou mistrovství světa. Pro naše fanoušky budou hodně zajímavé také domácí zápasy, se švýcarským Rapperswile přijede i kapitán národního týmu Roman Červenka, německý Mnichov má zase velice silný a kvalitní kádr, který suverénně ovládl loňskou sezonu tamní nejvyšší soutěže," řekl sportovní ředitel HC Oceláři Třinec Jan Peterek.

Přesné termíny zápasů budou teprvre zveřejněny v závislosti na požadavcích klubů s ohledem na vytížení jejich arén.

Nového ročníku CHL se zúčastní čtyřiadvacet nejlepších evropských týmů, získané body ze zápasů se budou sčítat do společné tabulky. Do vyřazovací části postoupí šestnáct nejlepších.