Máme od sebe vysoká očekávání, hlásí po Olomouci Nestrašil

30.11.2021 · Patrik Czepiec
Zaparkoval před bránou, postavil se a najednou slavil. Andrej Nestrašil zaznamenal v nedělním duelu proti Olomouci velmi šťastný vítězný gól, druhý zářez pak přidal do prázdné branky. Vedoucí postavení třineckých Ocelářů ovšem podle jeho soudu nemůže vést k přehnanému optimismu. „Musíme pořád pracovat, abychom v play off byli na vrcholu svých dovedností a hráli náš nejlepší hokej,“ má jasno třicetiletý útočník.

Jak vůbec došlo k vaší první trefě v utkání s Olomoucí?

Trefilo mě to přímo do ruky, zaplať pánbůh za ten gól. Shodou okolností jsme na tom poslední dva tréninky pracovali. Je potřeba, když přihrajeme na beky, abychom se do brány tlačili a dali více takových branek.

Těsně před polovinou sezony ovšem musíte být s výkony spokojení, že?

Je to určitě dobrý start. Myslím si, že ačkoliv jsme v neděli vyhráli za tři body, určitě můžeme hrát jako tým lépe. Ale tak to prostě chodí. Sezona probíhá v určitých vlnách, někdy člověk hraje dobře a stejně se nedaří. Takže i když sezonu zatím hodnotíme pozitivně, další polovina je před námi a musíme pořád pracovat. Je to dlouhodobý proces.

Co je tedy třeba zlepšovat?

Jako útočníci se musíme víc tlačit do brány, častěji se nabízet. Je třeba, aby beci zkoušeli střely, které soupeř nezblokuje a bruslili více s pukem. V každém týmu se najdou určité věci, vždycky je na čem pracovat. Jsme rádi za to, že proti Olomouci máme tři body, od kterých se odpíchneme do přípravy na další zápas.

Jak se vůbec srovnáváte s očekáváním veřejnosti?

Očekávání od fanoušků je jedna věc, ale pro mě osobně je důležité, že máme vysoká očekávání sami od sebe. Hrál jsem v hodně dobrých týmech a vím, jak je složité dostat se v play off daleko. To je pro mě daleko větší motivace než očekávání lidí.

Takže do tuhého půjde až v play off?

Základní část je samozřejmě důležitá, protože rozhoduje o tom, z jaké pozice do play off jdete a jestli budete mít výhodu domácího hřiště. Ale je to úplně nová soutěž, každý může porazit každého. Ale jak říkám, je to dlouhodobý proces a musíme prostě pracovat, abychom, až dojdeme do play off, byli na vrcholu svých dovedností a hráli náš nejlepší hokej.

Vy jste hrál řadu let v zámoří a před příchodem do Třince zase v KHL. Jaké je srovnání s extraligou?

Extraliga kvalitu má, ale mně se takové věci těžko hodnotí. Bylo by něco jiného, kdybych přišel v polovině sezony a dokázal ty ligy srovnat. Samozřejmě Champions League nám leccos ukázala.  Že Fribourg působil velmi dobře, že s Leksandsem jsme hráli vyrovnaná utkání.

Do extraligy připlouvá stále více cizinců…

Dělám si srandu z našich Slováků, že to jsou „importi“, protože jich tu jsou mraky. Je to prostě trh, a když tam ta místa jsou… kdybychom tady kvalitní hráče měli, tak si myslím, že by tady byli. Přece sem netaháme cizince, abychom jim pomohli. Většinou si je týmy vybírají, protože si myslí, že naši hráči nejsou nebo je nemají k dispozici. Takže to je otázka situace v našem hokeji. V NHL je samozřejmě také spousta cizinců a Američané nebo Kanaďané si na to nestěžují. Buď ten hráč je dobrý, má na to a ligu hraje, anebo ne, ať už to je Švéd, Fin nebo Američan.

Dnes v 17:00 | Muži