Marcinko: Čeká nas boj a těšíme se na něj

31.03.2023 · Adam Sušovský
Přestože několik zápasů vynechal, patřil mezi nejvýraznější muže čtvrtfinále: Oceláři na svého prvního centra budou spoléhat i v semifinále, Tomáš Marcinko je ready a těší se na velký boj: „Bude to stát za to,“ slibuje před startem série.

Pardubice jsou favorit? Ok.

Nijak víc se kabina Ocelářů soupeřem a predikcemi médií před startem ostře sledované semifinálové série nezabývá, není proč. "My se soustředíme na sebe. Asi to zní jako klišé, ale tak to prostě je. Soustředíme se na svou hru, na to, abychom šli do každého střídání i souboje na sto procent," říká Tomáš Marcinko. "To, co se píše v novinách, nemáme pod kontrolou, není to v našich rukách. Je to sice zajímavé pro lidi, ale my můžeme ovlivnit jen to, co se děje na ledě a já věřím, že to bude stát za to."

Marcinko byl pod drobnohledem už ve čtvrtfinálové sérii, v ní létal emočně od nuly ke stu a zase zpět. Narození syna, zbytečný faul, disciplinární trest... A následně také klíčové nahrávky a góly. Důležitým hráčem bude slovenský hráč také v dalším kole.

"Čekáme boj a těšíme se na něj. Přesně kvůli tomu hrajeme hokej, bojujeme a makáme celou sezonu, abychom mohli hrát na jaře co nejdéle. Jsem rád, že můžeme," říká Marcinko a těší se také na skvělou kulisu série, která v neděli startuje v Pardubicích.

"Pardubice jsou hokejové město, dostihy a hokej, to je jejich. Ale my jsme taky hokejové město. Atmosféra tam i tady bude skvělá, to naši fanoušci potvrdili jak doma, tak v O2 areně. Těšíme se na ně do Pardubic, hokej hrajeme pro ně a bude to skvělé."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary