Marek Havránek: Dokázali jsme se sami namotivovat!

31.01.2020 · Šárka Kolková
Sedmý nejlepší junior v produktivitě Superpoháru DHL Marek Havránek výrazně přispěl k důležité výhře 6:5 v prodloužení proti Liberci. V zápase se blýskl gólem a k němu přidal další dvě asistence.

Úvodní část zápasu se vám moc nepovedla a v polovině druhé třetiny jste s Bílými Tygry prohrávali už 2:4, brzy jste ale dokázali otočit na 5:4. Co vás nakoplo k obratu?

První třetina od nás byla hodně ospalá. Snažili jsme se na ně od první sekundy vletět, ale to se nám nepovedlo a proto nás soupeř prvních dvacet minut přehrál a k ničemu nepustil. O přestávce byl trošku vítr v kabině a řekli jsme si, že to takhle nejde a že pokud chceme bodovat, tak musíme zabrat a změnit přístup. Určitě nás nakoply dva rychlé góly na začátku druhé třetiny. Soupeř sice pohotově odpověděl a obrátil skóre ve svůj prospěch, na střídačce jsme si ale řekli, že se nic neděje, ať zvedneme hlavy a jdeme to znovu obrátit. Dokázali jsme se sami namotivovat.

Liberečtí však dokázali vyrovnat po nájezdu Filipa Jansy. Znervóznilo vás to?

Nájezd byl dle mého názoru posouzen až moc přísně, ale bohužel rozhodčí se tak rozhodl a museli jsme souhlasit. Samozřejmě takový gól nechce nikdo dostat, ale stalo se a nám nezbývalo nic jiného než se snažit nedostat další gól, ale naopak nějaký dát, což se nám v základní hrací době bohužel nepovedlo.

V prodloužení jsi přihrál na poslední akci, která rozhodla o vaší výhře. Jak jste s konečným výsledkem spokojeni a jak vypadal vítězný gól z tvého pohledu?

S výsledkem jsme spokojeni, protože můžeme být rádi za dva body. Soupeř nepotrestal naši nepřipravenost v první třetině a nenastřílel nám více branek než jednu. Vítězná akce byla hodně zvláštní. Asi dvacet vteřin jsem držel puk za naší bránou a Nico Geidl se Šimonem Jenáčkem kroužili v obranném pásmu tak dlouho, až sami po skončení utkání přiznali, že už se jim motala hlava. Ale se Šimonem jsme za bránou puk vybojovali a já mu ho potom přenechal. Šimon rozehrál na Nica, najel si do volného prostoru a famózně to zavěsil gólmanovi kolem ucha.

Ty sám ses prosadil pouhých pět vteřin po začátku druhé třetiny. Mohl bys nám bleskový gól popsat?

Bylo to opět takové vtipné. Šli jsme na buly a s kluky jsme si řekli, že zkusíme signál, že se buly bude hrát dopředu a křídla vystartují pro puk. To se podařilo a já už metr za modrou vystřelil, gólmanovi to propadlo pod rukou a byl tam. Sám jsem ani netušil, že to byl gól. Až jsem viděl kluky se radovat, tak jsem zjistil, že to tam padlo.

V čem jste byli podle tebe lepší než soupeř zpod Ještědu?

První třetinu jsme byli určitě horší než soupeř. Ve druhé a třetí třetině jsme začali hrát, co jsme chtěli a udělali jsme o jednu chybu méně než soupeř. To nám pomohlo k zisku dvou bodů. Myslím si, že soupeř byl stejně silný jako my.

Do utkání zasáhli i někteří dorostenci. V čem byla jejich síla a vidíš jejich přínos i do budoucna?

Dorostenci nás určitě mile překvapili, protože proti takovému soupeři jako je Liberec nastoupit v základní sestavě není zrovna nejlehčí a stres tam hraje velkou roli. Kluci hráli systém, který jsme po nich chtěli a přidali se k týmovému výkonu a za to jim patří velké díky. Kluci jsou šikovní, ale jak to bude v budoucnu, to nedokážu říct. Záleží na každém z nich, jak moc budou chtít na sobě pracovat a zlepšovat se, ale mají dobře našlápnuto.

Další zápas vás čeká až za necelé dva týdny. Co plánujete během této doby dělat?

Je to dlouhá doba. Žádný hokejista takové přestávky nemá rád proto, že maká celý týden a ta třešnička na dortu, co má přijít o víkendu v podobě zápasu, tam chybí. Budeme se připravovat na další zápasy a snažit se trénovat situace, ze kterých jsme inkasovali v předchozích zápasech.