Marek Ročák: Děkuji Ocelářům za šanci i podporu

02.01.2023 · Klub, Adam Sušovský
Sedmnáctiletý obránce Marek Ročák se na přelomu roku rozhodl k velké životní i kariérní výzvě, půl roku před draftem NHL opouští organizaci třineckých Ocelářů a bude se o svou co nejlepší výchozí pozici prát v kanadské juniorce. "Všichni v Třinci mě podpořili, moc jim za to děkuju. Teď už se soustředím na další velkou výzvu," říká Ročák před odletem do Severní Ameriky.

Stále ještě sedmnáctiletý obránce Marek Ročák se loučí s třineckými Oceláři.

Už v úterý odpoledne nasedne na letadlo směr Severní Amerika, jeho další destinací bude město Kelowna na západě Kanady, kde sezonu dohraje za tamní Rockets v prestižní juniorské soutěži WHL.

"Odcházím do Kanady do týmu, který mě už v létě draftoval do kanadských juniorek. Přemýšlel jsem o tom už tehdy, ale nakonec jsem se rozhodl zůstat v Třinci. Chtěl jsem tady hrát dospělý hokej a extraligu, to mě moc lákalo. Poslední půl rok se to ale změnilo, přemýšlel jsem o odchodu dlouho, nakonec definitivní rozhodnutí padlo teprve před pár dny," říká upřímně Ročák.

Za Oceláře letos talentovaný člen mládežnických reprezentačních výběrů odehrál tři zápasy v extralize, dalších čtyřiadvacet přidal v partnerském Frýdku-Místku. "V Třinci je spousta silných obránců, veliká konkurence. Bylo to tady fajn, byla to pro mě velká zkušenost, ale tenhle rok mě čeká draft NHL a já chci jít za další výzvou," říká Ročák.

"Právě draft NHL hrál v mém rozhodnutí hlavní roli. Odcházím do nejlepší juniorské soutěže na světě a moc se na to těším. Kanada je kolébka hokeje, je tam super atmosféra. Vnímám to jako velkou výzvu nejen kvůli hokeji, ale taky kvůli životu."

Kelowna Rockets, nový Ročákův klubu, zatím figuruje na osmé pozici své konference, drží tedy postupové místo do play off. V minulosti za tým nastupoval i jeden z nejlepších hokejistů současnosti Leon Draisaitil, i dalš hvězdy současné NHL Mikael Backlund, Duncan Keith, Tyler Myers, Luke Schenn a v minulosti dokonce i někdejší hráč a trenér Ocelářů Václav Varaďa.

"Čekám velkou výzvu, uvědomuju si, že začátky budou těžké. Budu si muset zvyknout na jiný styl hokeje, život v cizí zemi a budu se muset naučit jazyk. I to jsou důvody, proč jsem se rozhodl ještě před draftem NHL odejít do Kanady, kde bych v příštích letech rád bojoval o místo v NHL," říká Ročák.

"Řešil jsem to se spoustou lidí v podstatě celý půl rok. Bavil jsem se o tom i s Martinem Růžičkou, který kdysi taky odešel do zámoří. Bavil jsem se v kabině i s hráči, kteří do Kanady nešli. A bavil jsem se o tom taky s trenéry, všichni mě v tomhle kroku podpořili," těší Ročáka přístup klubu.

"Půl rok v dospělém hokeji, ať už v Třinci nebo ve Frýdku-Místku, mi dal opravdu hodně. Odcházím do Kanady jako lepší hráč, než jsem byl v létě. Všichni spoluhráči i trenéři tady mi pomohli, moc jim za to děkuji a budu se do WERK ARENY vždycky rád vracet."

Hlavní trenér Zdeněk Moták o Marku Ročákovi:

"Chápu jeho rozhodnutí, že chce rozdávat hokejovou radost i za mořem. Přejeme mu všechno nejlepší, ať se mu daří po hokejové i lidské stránce. Pracovali jsme s ním na tom, aby dostal prostor v partnerském Frýdku-Místku, kde si myslím, že měl velký ice time a hrál poměrně dobře. Jenom to mohlo mít větší návaznost směrem k A-týmu, pár zápasů si tady odehrál. Něco dobře, něco hůře. Myslím, že i pobyt u partnerském týmu mu prospěl. Věřím, že si vydobyde v Severní Americe místo na draftu, o kterém sní každý mladý hokejista."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary