Marian Adámek před Budějovicemi: Potřebujeme vyhrát a udržet se na špici

23.01.2021 · Martin Stebel
V neděli čeká Oceláře další extraligové měření sil, od sedmnácti hodin vypukne střetnutí proti Českým Budějovicím. V sestavě třineckého mužstva by znovu neměl scházet šikovný obránce MARIAN ADÁMEK, který v poslední době podává stabilní výkony. Jak zní jeho prognóza?

V listopadu Oceláři Budějovice ve WERK ARENĚ porazili, ale prosincová odveta na jihu Čech nedopadla příliš pozitivně. Nováček zvítězil v prodloužení: "Nečeká nás snadný zápas, v extralize nenajdeme lehkého soupeře. Věřím, že na Budějovice vletíme od první minuty, budeme diktovat tempo hry. Budějovice sice jsou poslední, ale nehrají špatně. My se ovšem musíme koncentrovat jen na svůj výkon. Pokud od začátku vnutíme soupeřům svůj styl hry, svoje tempo, musíme uspět."

Slezanům se v novém roce nedaří skórovat jako první. V předchozích devíti zápasech vždy šel do vedení poprvé soupeř: "Asi to bude náhoda, ale přál bych si, aby se to změnilo. Když musíte zápas otáčet, stojí vás to víc sil, někdy se tým trápí a hraje se hůř. Byl bych rád, pokud bychom konečně skórovali jako první a získali psychickou výhodu. Přál bych si, abychom vyhráli první třetinu, dostali se do správné pohody a drželi se plánu, který v kabině stanoví trenéři. Moc dobře víme, že potřebujeme znovu vyhrát, abychom se udrželi na špici tabulky."

Třinecký odchovanec a představitel ocelářské cesty si získal stabilní místo v základní sestavě. Podává slušné výkony, trenéry je chválen. Změnil proto něco ve svém vnitřním nastavení? "Nezměnil jsem se, snažím se dělat všechno tak, jak tomu bylo kdysi. Trénuji a makám stále na sto procent. Chci být pro tým přínosem. Těší mě důvěra trenérů a udělám vše, aby to pokračovalo."

Po nečekaném odchodu Guntise Galvinše nastupuje po boku Davida Musila. Vzájemnou spolupráci s proslulým tvrďákem si nemůže vynachválit: "Nemáme nějak striktně rozdělené úkoly v tom smyslu, že jeden brání a druhý občas tvoří hru dopředu. Vše musí být vyvážené. David je velmi spolehlivý bek, hodně jsem se od něj naučil. Nemám pochyb, že to je jeden z nejlepších obránců extraligy. Je radost vedle něj hrát."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary