Martin Bakoš: Koncovka nám dělala problém, úspěch Slováků je obrovský

20.02.2022 · Šárka Kolková
Třinecký tým přivítal pod Javorovým Liberec. Tygři od začátku první třetiny vedli, Oceláři snížili, ale vyrovnat už nedokázali. Liberec v samotném závěru svou výhru pojistil gólem do prázdné branky. Domácí trápila hlavně produktivita. Věděl to i Martin Bakoš. Slovenský útočník kromě zápasu neváhal zhodnotit historický úspěch slovenské reprezentace.

Hokej byl plný šancí a Třinec mohl několikrát vyrovnat, ale rozhodla koncovka. "Špatná první třetina a neproduktivita. Nedali jsme vyrovnávací branku, nedokázali jsme utkání otočit. Koncovka nám dělala asi největší problém. Své šance jsme nevyužili, oni ano. Byli dobří v protiútocích," řekl Martin Bakoš k zápasu s Bílými Tygry.

Slovenský útočník se také vyjádřil na adresu rodné země, která nedávno získala první historickou medaili na zimích hrách. "Je to obrovský úspěch pro celou vlast. První hokejová medaile pod pěti kruhy! Nádherné. Trošku je mi líto, že jsem tam nebyl, ale chlapci bojovali. Je to obrovský úspěch pro celý hokej, pro všechny malé děti, které to sledovaly. Mají vzory, to je hlavní," neskrývá Bakoš své nadšení.

Sám se mohl v olympijské vesnici objevit, ale vlivem jiných okolností nakonec do Pekingu neodcestoval. "Narodilo se nám malé miminko, byli jsme rozhodnutí, že nepůjdu. Pak se situace trochu změnila, výběr je vždy na trenérech. Je to, jak mělo být. Nebyl jsem na olympiádě a kluci mají bronz," uvedl ke své neúčasti.

Stepoval před televizí

Po celou dobu největšího sportovního svátku na světe byl se svými kolegy v kontaktu. "Samozřejmě jsem si s nimi psal, prožíval jsem to a před televizorem jsem doma stepoval. Opravdu skvělý úspěch, hned jsem klukům psal, byli u vytržení. Památný a potřebný úspěch pro slovenský hokej."

Řeč přišla i na mladého snajpra, Juraje Slafkovského, který se objevil v All-star týmu olympijských her. "Super, to je to, co chybělo deset roků. Měli jsme naši zlatou generaci. Všichni si mysleli, že je vše super, protože budou hrát do padesáti. A my najednou neměli hokejisty."

"Teď to konečně pochopili a dělají tak, že Šimon Němec, Samuel Kňažko nebo Slafkovský se zapojovali do národního týmu od mládí. Hlavně Juraj už byl na turnaji připravený, hrál výborně, napadalo mu to tam. A my máme kluka, který bude vysoko draftovaný. Takových potřebujeme o hodně víc," prohlásil s radostí.

Euforie jako v roce 2002

Pod Javorový se už vrátili čeští reprezentační obránci Tomáš Kundrátek a David Musil. "Přišel už Kundrc a Fery, bylo to o mnoho lepší. I kluci, co tady jsou, hrají velmi dobře. Každý svou práci udělá," pronesl Bakoš k třineckému kádru.

A co čeká bronzové draky Martina Marinčina, Miloše Romana a Marka Daňa?

"První medaile z olympiády, diváci budou na letišti a tyhle jména si budu pamatovat. Slovensko všichni odepisovali, ale ukázalo se, že tým, v němž jsou hráči ochotní pracovat jeden pro druhého, může uspět. Donesou bronz, bude to podobná eurorie jako v roce 2012, když se přivezlo stříbro nebo před tím zlato z roku 2002," zakončil Martin Bakoš.

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice