Martin Marinčin: Tělo si na zátěž zvykne, ale je třeba si oddechnout

08.03.2022 · Šárka Kolková
Poslední den základní části je již minulostí. Oceláři v Mladé Boleslavi zvítězili 3:2 v prodloužení. V průběhu hry se ale Třinečtí přišli o dva beky a jejich kádr se tak musel spolehnout na sílu jen čtyř klasických obránců. Pro ně to ale nebyl žádný problém a jak popisuje Martin Marinčin, tělo se dostane do určitého režimu a zvykne si.

Jak hodnotíš duel s Mladou Boleslaví?

Bylo to těžké utkání. Dostali jsme dva góly, ale poté se ukázala síla našeho mužstva. Vývoj jsme ale otočili a dotáhli do vítězného konce.

V průběhu hry odstoupili dva obránci a kádr se musel spolehnout na hru jen se čtyřmi beky.

Náročné to bylo, alě tělo si uvědomí, že jede non stop každé druhé střídání. Nějak si na to zvykne a zvládá to v nějakém režimu. Uhráli jsme to a jak říkám, ukázala se síla kádru.

Kdy naposledy jsi hrál hru na čtyři obránce?

Takovou hru jsem nehrál, ale na olympiádě v Číně jsem hrál každé druhé střídání. Bylo to stejné, takže naposledy v dějišti zimních her.

Hrál jsi skoro 30 minut. Jak se cítíš?

Mám v sobě ještě adrenalin. V autobuse cestou domů ale na mě dolehne únava. Máme volno, pořádně si oddechneme a připravíme se na play off.