Martin Růžička: Takové zápasy baví každého

17.01.2021 · Daniel Ježek
Třinec vs. Sparta? Vždy velmi atraktivní podívaná! Nejinak tomu bylo také v nedělním podvečeru, kdy se oba soupeři letos střetli podruhé. Duel plný branek a zvratů ve skóre dopadl lépe pro Oceláře, kteří zvítězili po nájezdech. Třemi body a vítězným nájezdem se na vítězství podílel Martin Růžička.

Vypadalo to, že vás zápas hodně bavil. Jaký byl?

Takové zápasy musí bavit každého, když na sebe narazí dva týmy, kterým to šlape a jsou nahoře v tabulce. Já nejsem výjimka, ten zápas bavil všechny. Myslím, že musel bavit i diváky u televize. Padlo spoustu branek, byly tam zvraty ve skóre. Škoda, že jsme dvoubrankové vedení neudrželi, ale jsme rádi i za dva body. Potvrdili jsme výkon ze zápasu s Hradcem Králové. Za vítězstvím jsme si šli jako tým, každý do jednoho chtěl stoprocentně uspět. Myslím, že to bylo vidět i na ledě. Za výhru jsme rádi.

V utkání padly dvě kuriózní branky, zkus je popsat?

K mé brance...Já na led skákal ze střídačky a Hreho tam dobře napadal. Myslím, že mě Matěj Machovský neviděl a chtěl to naslepo nahodit na spoluhráče. Doufal jsem, že by to takhle mohl zkusit. Když se tak stalo, tak jsem sebral puk a nakonec to spadlo do brány. Za ten gól jsem byl rád. Ta druhá kuriózní branka, tohle se v hokeji občas stane. Na nás bylo, abychom se otřepali a šli dál. Ondra chytal výborně, takové smolné branky prostě občas padnou. Nakonec nám skvěle pomohl v nájezdech.

Byly v zápase i velké emoce?

Střetly se dva vynikající týmy a nikdo nechtěl prohrát. K tomu ty emoce prostě patří. Sebemenší frustrace vyvolá drobné potyčky, které jsou kořením hokeje. Patří to k tomu, nás to nijak nerozhodilo.

Jak vnímáš přesilovky, trochu jste pozměnili složení.

Pomohli jsme si ve dvojnásobné přesilovce, v té klasické nám to pořád nejde. Nedali jsme branky, nebudu proto říkat, že přesilovky máme dobré. Pracujeme na tom denně, trenéři zkouší výměny hráčů. Je teď na nás hráčích, kteří ty početní výhody hrají, abychom je opět zvedli. Určitě se na ně budeme neustále zaměřovat, jsou to velice důležité situace. Když si pomůžeme v přesilovkách, tak je větší šance, že budeme vyhrávat.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary