Matěj Stránský vyhlášen hokejistou sezony!

10.05.2021 · Martin Stebel
V rámci 26. ročníku nejvyšší hokejové ligy byl v pondělí v pražském hotelu Hilton Prague vyhlášen Hokejista sezony 2020/21. Nejprestižnější cenu, kterou každoročně vyhlašuje agentura BPA sport marketing ve spolupráci s Českou asociací hokejistů a o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, obdržel MATĚJ STRÁNSKÝ. Oceláři v rámci galavečera převzali celkem šest individuálních cen!

Podruhé se udělovala cena za oddanost hokeji pro hráče, který dokázal skloubit oddanost hokeji, vytrvalost, sportovní přístup nebo si prošel těžkou životní zkouškou. Tu získal Petr Vrána, který po rodinné tragédii dovedl Oceláře k obhajobě mistrovského titulu. Třinecký kapitán v zastoupení svého otce během slavnostního večera získal i Cenu Václava Paciny pro Nejlepšího hráče Generali Česká pojišťovna play off TELH.

"Petra mrzí, že tady nemůže být osobně, nicméně moc si těch dvou cen váží. Uplynulá sezona pro něj byla velmi těžká. Petr děkuje rodině, spoluhráčům, trenérům a celé třinecké organizaci za podporu. Je pro něj čest být její součásti, ale ceny by věnoval své ženě Lindsey, která jej v hokeji vždy podporovala, stála při něm a byla by za tyhle ocenění šťastná," řekl během ceremoniálu otec kapitána Ocelářů, pan Václav Vrána.

Nejlepším trenérem extraligové sezony 2020/21 se stal Václav Varaďa, nejlepším obráncem pak slovenský reprezentant Martin Gernát. Oceláři reprezentováni viceprezidentem Janem Czudkem a trenérem Varaďou v rámci ceremoniálu převzali rovněž trofej pro vítěze Tipsport extraligy a šek na jeden milion korun.

• Cena za oddanost hokeji - Petr Vrána
  • Nejlepší trenér - Václav Varaďa
  • Nejlepší obránce - Martin Gernát
  • Nejlepší střelec - Matěj Stránský