Matěj Stránský: Chvilku odpočineme a pak přijde to, nač čekáme od začátku sezony

08.03.2021 · Martin Stebel
Na toho chlapíka je opravdu spolehnutí! MATĚJ STRÁNSKÝ dokázal skórovat také během derniéry základní části Tipsport extraligy 2020/21 a potvrdil tak, že je nejúspěšnějším střelcem aktuálního ročníku. Jeho 33 gólů je historicky druhým nejlepším počinem třineckých extraligových dějin. Víc branek po 52. kolech zkompletoval už pouze Martin Růžička v sezoně 2012/13 (40).

Úvodní branka nedělního střetnutí v Budvar aréně padla v desáté minutě, a jak se nakonec ukázalo, byla to zároveň trefa vítězná: "Martin Růžička mi to tam dal, trošku se to odrazilo a já do toho bekhendem plácnul. Myslím, že se to odrazilo od tyčky do gólmana a zpátky do brány," popisoval svůj letošní už čtvrtý gól do sítě Motoru.

Oceláři během duelu na jihu Čech znovu jasně demonstrovali, že před rozhodující části sezony umí hrát velmi poctivě rovněž směrem dozadu. Jakub Štěpánek udržel třetí čisté konto sezony: "První třetinu jsme hráli dobře, druhou jsme pak ale začali vymýšlet blbosti a dostali tak domácí trošku do hry. Třetí třetinu jsme na ně vletěli, dali třetí pojišťovací gól a pak už jsme si to pohlídali. Jsme rádi, že jsme základní část sezony ukončili na vítězné vlně, teď si chvilku odpočineme a pak přijde to, nač všichni čekáme od začátku sezony."

Jak sám upřímně přiznal, jeho původní gólový plán pro letošní sezonu byl poněkud skromnější: "Chtěl jsem dát dvacet gólů, což se mi i díky spoluhráčům podařilo poměrně rychle, takže další postupná meta byla třicet. To se mi také povedlo zrealizovat. A teď už jsem byl rád za každý gól, ale nic to neznamená. Teprve teď začne jít do tuhého a budu rád, když to tam bude padat buď mně, nebo někomu jinému. Hlavně když budeme vyhrávat a půjdeme co nejdál."

Dnes v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice