Matěj Stránský: Cítili jsme, že máme více sil!

23.04.2021 · Martin Stebel
Ufff, to byly nervy! V pořadí už čtvrté finálové střetnutí nabídlo dramatickou zápletku jako od Shakespeara. Pro Oceláře ovšem se šťastnou pointou. Mimořádně napínavý souboj rozhodla chirurgicky precizní teč nejlepšího extraligového kanonýra MATĚJE STRÁNSKÉHO v sedmdesáté minutě. Borec na konec!

Gratulace k výhře a mečbolu. Jak vypadala rozhodující trefa optikou střelce?

Viděl jsem, že Havran má puk, trochu jsem doufal, že mi to dá. Viděl ale na modré Ralfa, který na poslední chvíli zachytil puk. Šel jsem před bránu, hodil tam dobrou střelu, která se dala tečovat. Naštěstí to prošlo do sítě!

Situace se ještě dodatečně zkoumala u videa. Měl jsi vnitřní přesvědčení, že to určitě bude regulérní gól?

Věděl jsem asi na 99 procent, že to nebyla vysoká hůl, ale modlil jsem se, ať to propadne do sítě. Nevěděl jsem totiž, kde gólman přesně stojí. Máme teď strašnou radost, ale stále nás čeká ještě jeden důležitý krok.

Jak psychicky náročné bylo prodloužení?

Na klucích jsem v šatně viděl, že to hrozně chtějí urvat. Byli jsme celý zápas pozitivní. Rvali jsme to, několikrát jsme je v prodloužení dokázali zatlačit. Cítili jsme, že máme více sil a nakonec to tam spadlo.

Finálový zápas číslo tři vám vůbec nevyšel. Co jste pro dnešek změnili?

Po takovém výkonu se každý podívá do zrcadla a řekne si, že tomu dal málo. Dnes jsme chtěli na ledě nechat vše. Hráli jsme jako tým, chtěli jsme odčinit včerejší špatný výkon. Přiklonilo se k nám také trošku štěstí. Možná za ty dvě tyčky, které jsme ke konci druhé třetiny trefili.

Bylo to pořádné drama. Patnáct vteřin před koncem základní části mohl z křídla rozhodnout domácí Najman. Jak ti v ten okamžik bylo?

Jak mi bylo? Málem jsem vyskočil z dresu! Káca to parádně chytil, drží nás a my jsme rádi, že ho máme.

Ondřej znovu potvrdil, že ve vyřazovací části je obrovskou oporou. V rámci play off vychytal už páté čisté konto...

Zvládá to náramně, je to strašný dříč. Je to hrozně pozitivní kluk, ani na tréninku nevypustí jediný zákrok. Chytá výtečně, musím to zaklepat. Doufám, že mu to vydrží.

V pondělí vás čeká páté finále. Jak se nastavit, aby to byl závěrečný duel aktuální sezony?

Říká se, že poslední krok je nejtěžší, musíme se na to připravit. Dáme si trošku volna, odpočineme s rodinami. Vletíme na ně a budeme to chtít ukončit za každou cenu. Je důležité se nastavit tak, že nic není vyhráno. Nesmíme podlehnout uspokojení. Nemyslet na to, co by nás mohlo čekat, jestli se ten zápas povede. Musíme minimalizovat chyby. Věřím, že se to podaří a uspějeme.

Foto: Jiří Princ

Dnes v 18:00 | Jun.