Michael Špaček po třinecké premiéře: Bylo to těžké, ale mám radost, že jsme vyhráli

26.01.2021 · Martin Stebel
Absolvoval ostrý debut v ocelářském dresu, na ledě brněnské Komety strávil téměř šestnáct minut. Hned během prvního utkání mohl s kolegy oslavit cennou výhru proti nepříjemnému rivalovi. "Snažil jsem se hrát jednoduše. Věřím, že se budu zápas od zápasu zlepšovat," přeje si MICHAEL ŠPAČEK.

Jak zní hodnocení premiéry v třineckém extraligovém dresu?

Pravdou je, že jsem dlouho neměl pořádný zápas. Za poslední dva měsíce jsem toho moc neodehrál, ani nenatrénoval. Věděl jsem, že to dnes bude těžké. Mám ale radost, že jsme vyhráli.

Bylo to tvoje přání, takto rychle naskočit do utkání?

Nebylo to moje rozhodnutí, poslechl jsem, co mi řekl pan trenér. Rozhodl se tak, že půjdu na led. Jsem za to rád, aspoň jsem do toho hned skočil. Zápas vám vždy dá víc než trénink.

Jak ses cítil po fyzické stránce?

Abych se přiznal, necítil jsem se na ledě moc dobře, ale to jsem očekával. Snažil jsem se hrát jednoduše. Věřím, že se budu zápas od zápasu zlepšovat.

Po svém boku jsi měl kanadská křídla. Jak tato spolupráce fungovala?

Po prvním zápase si to netroufám hodnotit, ještě jsme spolu ani netrénovali. Věřím ale, že si sedneme a bude to dobré.

Bylo Brno dobrým soupeřem pro adaptaci na český hokej?

Kometa má kvalitní tým, hlavně první dvě lajny. Ty se umí parádně udržet na puku. Byl to fakt těžký zápas.

Hlavní trenér Václav Varaďa na téma Michael Špaček:

"Dlouhodobě jsme hledali centra, kreativního hráče, který je ve věku, kdy se stále může zlepšovat. Vidíme v něm potenciál. Jsme proto rádi, že se Michael rozhodl pro naší organizaci. Dnes to bylo myslím teprve potřetí během posledních čtrnácti dnů, kdy byl na ledě. Zařadili jsme ho do sestavy hned dnes, protože máme velkou skupinu zraněných hráčů. Partnerský tým z Frýdku-Místku je navíc na výjezdu, tam nebylo z čeho brát. Michael to odehrál velmi slušně, dostal se do šancí, udržel se na puku, byl silný. Věřím, že se bude neustále zlepšovat, a bude nám pomáhat víc a víc."