Michal Kovařčík před Karlovými Vary: Máme formu a nechceme polevit

30.01.2021 · Martin Stebel
Ve vzájemných zápasech Ocelářů a Energie letos rozhodně neplatí okřídlený slogan "můj dům, můj hrad". Třinec dvakrát vyloupil arénu soupeře, Karlovy Vary v prosinci naopak uspěly pod Javorovým. Změnit tuto bilanci budou chtít červenobílí dnes od 16:00. V třinecké sestavě by znovu neměl scházet MICHAL KOVAŘČÍK, který nedávno oslavil jubilejní extraligový start.

V neděli od 16:00 vás čeká karlovarská Energie. Jaký zápas očekáváš?

Vary jsou bruslivý mančaft, nic nevypustí. V poslední době Energie spíš prohrávala, ale k nám přijedou po výhře s Bolkou, což je super výsledek. Asi to budou chtít u nás potvrdit, vletět na nás. Koukal jsem na tabulky a Vary jsou venku výborné, mají víc bodů než doma. My ale máme formu, vyhráli jsme třikrát v řadě a nechceme polevit.

V týmu Energie letos podává slušné výkony Honza Hladonik, tvůj bývalý spoluhráč. Stejně jako ty je v současné době v produktivitě na hodnotě 6+7, skóroval také v pátek proti Boleslavi. Sleduješ na dálku, jak se mu daří?

S Hladošem jsem v kontaktu, pár let jsme spolu hráli. Před zápasem se ale nebudu rozptylovat, možná si něco k tomu řekneme až po zápase. Jsem rád, že se Hladošovi letos daří. Je vidět, že když dostane potřebný prostor na ledě, tak je schopný ho využít. Doufám ale, že nás v neděli nebude moc zlobit. Ať dává góly jiným (usmívá se).

Výhru Karlových Varů v pátek pečetil střelou do opuštěné branky gólman Novotný. Předpokládám, že budete rezolutně proti, aby tento kuriózní kousek v neděli zopakoval...

Koukal jsem na to a klobouk dolů. Takové góly jsem viděl v NHL, v Česku se to stalo asi poprvé. Snad to teď nebudou zkoušet všichni gólmani. Novotný to udělal parádně, je to obdivuhodné.

V aktuálním týdnu jsi překročil metu 200. zápasů za extraligové Oceláře. Jak významný milník to je?

Dlouho jsem tuhle statistiku nevnímal, ale zaregistroval jsem to, když dvoustovku nedávno překonal Ondra. Napadlo mě, že brzy se taky dočkám. Je to pěkné číslo, ale doufám, že zápasů bude víc a víc. Hlavní bude, aby fungovalo zdraví a cítil jsem, že mi trenéři věří.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno